Zamknij

„Moje marzenia” – promocja tomiku wierszy Marianny Bakońskiej

09:30, 08.07.2018 | STANISŁAWA MACIAK
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielne popołudnie, 17 czerwca,w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni zorganizowano spotkanie poświęcone promocji tomiku wierszy „Moje marzenia” autorstwa Marianny Bakońskiej. 

Spotkanie zorganizowali: Zespół Szkół w Sterdyni, Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni. Tomik wierszy wydało Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej.
Mieczysław Szymański, prezes TMZS serdecznie powitał autorkę Mariannę Bakońską, Grażynę Sikorską – wójt gminy Sterdyń, Grażynę Bindułę – dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni oraz wszystkich uczestników spotkania. Gorące słowa podziękowania skierował do sponsorów, a byli nimi: Marek Sawicki - poseł na Sejm RP, Grażyna Sikorska - wójt Gminy Sterdyń, zarząd Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim i Zakłady Mięsne „Zakrzewscy” z Kosowa Lackiego. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do wydania tego tomiku wierszy.
Osobę Marianny Bakońskiej przedstawiła Teresa Styś, redaktor, polonistka z Zespołu Szkół w Sterdyni. - Marianna Bakońska, ludowa poetka podlaska, zaprasza do kolejnego spotkania z jej urokliwymi wierszami. Dobrze jest znana na Podlasiu, a szczególnie na ziemi sokołowsko-sterdyńskiej – mówiła. - Swoje życie związała z Chądzyniem. (…) Wiersze pani Bakońskiej są cytowane w publikacjach o Podlasiu i w prasie lokalnej. Dzieci i młodzież z powodzeniem prezentują je na konkursach recytatorskich. (…) Swoją twórczością Autorka towarzyszy bliskim i znajomym w czasie codziennej pracy i w radosnych okolicznościach rocznic i świąt. Matczynym ciepłem obdarza ludzi i miejsca, w których zachwyca się urodą każdej pory roku, kocha historię Podlasia. I czy to jest miłość do najbliższych, czy do zakątka ziemi, czy też wierność Bogu i przywiązanie do wiary – czuje się, że uczucia wyrażane są szczerze i prawdziwie, prosto z serca Autorki. 
Wiersze z tomiku „Moje marzenia” recytowali uczniowie Zespołu Szkół 
w Sterdyni. Nie zabrakło odpowiednio dobranej oprawy muzycznej.
Spotkanie uświetnił występ zespołu RetroStars. W ich wykonaniu zebrani usłyszeli przeboje z dawnych lat.
Marianna Bakońska, autorka, bardzo wzruszona podziękowała za wydanie zbioru wierszy i zorganizowanie spotkania.
Życzenia, gratulacje, podziękowania i kwiaty Autorce złożyli: wójt Grażyna Sikorska, która dziękowała za promocję gminy strofami poezji, przedstawiciele TMZS i inne życzliwe osoby. Na zakończenie odbyło się spotkanie przy herbatce. Uczestnicy spotkania otrzymali tomiki wierszy, a zainteresowani ustawili się w długiej kolejce, aby otrzymać dedykację autorki.

(STANISŁAWA MACIAK)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone