Zamknij

Biwak harcerski tym razem w indiańskim stylu

22:45, 25.08.2018 | INFO/FOT. 22. DH
REKLAMA
Skomentuj

23 i 24 sierpnia odbył się dwudniowy biwak pionu harcerskiego 22. Drużyny Harcerskiej pod hasłem "Howgh", w którym udział wzięły zastępy harcerskie: Błyskawice, Ignis i Białe Wilki. 

Zastępcą komendantki biwaku (naszej drużynowej phm. Anny Kożuchowskiej-Kurylak) była Martyna Sankowska, oboźną biwaku Aneta Górska, nad zdrowiem ciała zaś indiańskich harcerzy czuwał Adam Mazurek. Piękne, przygotowane przez harcerzy stroje wprowadziły harcerzy indiański nastrój. Przygotowanie "łapaczy snów" - zajęcia poprowadzone przez Ewę Milik, zawody indiańskie, nocna gra - to tylko niektóre z zajęć, jakie się odbyły.
Po przygotowaniu "łapaczy snów", które odganiały od nas złe sny powiewając pięknie na wietrze, przyszedł czas na zawody indiańskie. Wśród konkurencji znalazło się m.in. strzelanie z łuku (najcelniejsze oko ma Jakub Przystupa), bieg Apacza (najlepsza okazała się Magdalena Zieniewska), skok przez osła (najlepszy wynik otrzymała Ewa Milik), rzut na bizona (najlepsze w tej konkurencji: Magdalena Zieniewska, Ewa Milik, deski Indianina (wygrały: Magdalena Zieniewska i Ewa Milik), rzut jajem (niepokonane okazały się Oliwia Przesmycka, Magdalena Zieniewska, Gabriela Strzałkowska, Ewa Milik).
Wszystkie te konkurencje miały na celu sprawdzenie celności, spostrzegawczości, sprytu "młodych piór", które zdobywały pióra do swoich pióropuszy. 
Wiele frajdy sprawiło nam nocne podchodzenie strażników indiańskich, którym zabieraliśmy różne przedmioty, oraz poranna gra u-boty. Nocne podchodzenie Indianina wygrała ochot. Gabrysia Czapska. 
Nie obyło się bez wspólnych pląsów przygotowanych przez Darię Małko, piosenek o które zadbały  Kamila Plichta i Gabriela Woźniak oraz oczywiście obrzędowego powitania dnia, czyli tańca indiańskiego przygotowanego przez Magdalenę Zieniewską.  Wieczorem na biwaku mieliśmy 2 gości: hm. Grzegorza Popowskiego, który opowiedział nam o tym, jak dawniej wyglądały obozy harcerskie oraz samo harcerstwo. Mogliśmy porównać nasz obóz z tym sprzed lat. Dh. Grzegorz przekazał też naszej drużynie swoje pamiątkowe medale m.in. Krzyż za zasługi dla ZHP. Serdecznie za nie dziękujemy. Drugim gościem była dh. Agnieszka Deniziak, która zaraża nas dawnymi, harcerskimi piosenkami, które już dziś śpiewa niewielu.
Biwak jest już historią. Zostały po nim piękne zdjęcia i miłe wspomnienia. 
Serdecznie dziękujemy za wykoszenie trawy, pyszne ciasto, przetwory i warzywa na kanapki, drewno na ognisko i pomoc okazaną przy organizacji tego biwaku Państwu: Milik, Brzezińskim, Przystupa, Niemirka, Niemierka, Plichta, Pieczyskim, Fiuczkom. Bardzo się cieszymy, że zawsze możemy liczyć na rodziców.

(INFO/FOT. 22. DH)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone