Zamknij

Ruszają XVII Nadbużańskie Spotkanie Folklorystyczne

11:35, 03.09.2018 | INFO/FOT. SOK
REKLAMA
Skomentuj

Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne to międzynarodowy festiwal kultury i tradycji. Jest to jedna z największych i najbardziej znanych imprez folklorystycznych w regionie nadbużańskim, na styku Mazowsza i Podlasia.

Od 2002 roku tancerze, śpiewacy i muzycy z różnych zakątków świata przybywają do Sokołowa Podlaskiego, gdzie prezentują elementy swojej kultury narodowej i regionalnej.
Kilka dni barwnych i żywiołowych prezentacji folklorystycznych w szkołach i na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury sprawia wszystkim wiele radości. Festiwal NSF jest prawdziwym świętem, które niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i okolic.
W tegorocznej edycji NSF wezmą udział zespoły: Folklorystyczna Grupa Taneczna z Północnego Cypru, "Punat" z Chorwacji, "Omladina" ze Słowacji, "Glio Ventrisco" z Włoch, "Dainava" z Litwy, ZPiT "Chodowiacy, ZPiT "Sokołowianie".
5 września (środa) - prezentacje folklorystyczne w sokołowskich szkołach
6 września (czwarek) - prezentacje folklorystyczne w siedleckich szkołach oraz koncert plenerowy w Siedlcach (Plac Sikorskiego)
7 września (piątek) 15:00 - prezentacje konkursowe zespołów folklorystycznych
8 września (sobota) 18:00 - koncert finałowy XVII Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych, rozstrzygnięcie konkursu.

(INFO/FOT. SOK)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone