Zamknij

Jak świętowali 100-lecie niepodległości w Sterdyni

11:37, 13.11.2018 | INFO/FOT. UG STERDYŃ
REKLAMA
Skomentuj

11 listopada zorganizowano Gminne Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Sterdyni. 

Po mszy św. wszyscy zebrani udali się pod obelisk poświęcony żołnierzom AK, gdzie poszczególne delegacje złożyły kwiaty. W imieniu samorządu gminy Sterdyń wiązankę złożyli: przewodniczący Rady Gminy Sterdyń Kazimierz Pawluczak, wójt Grażyna Sikorska i jej zastępca Tomasz Rostkowski.
Następnie odbył się przemarsz ulicami Sterdyni w asyście Orkiestry Dętej OSP w Sterdyni na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Tam nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt i odegranie „Mazurka Dąbrowskiego”.
Na ulicach Sterdyni rozgrywany był IX Bieg Niepodległości, w którym wystartowały licznie przybyłe dzieci, młodzież i dorośli. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach -nagrody ufundowane przez wójta gminy Sterdyń. Później w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się część artystyczna. Pani wójt przywitała obecnych na uroczystości oraz przybyłych gości m. in. przewodniczącego Kazimierza Pawluczaka, zastępcę wójta Tomasza Rostkowskiego, kierownika Posterunku Policji w Sterdyni Sławomira Skomoruchę, dyrektora Zespołu Szkół Bogumiłę Steć z zastępcą Iwoną Ferenc, dyrektora GOKiS i zarazem współorganizatora uroczystości – Annę Kur, obecnych i przyszłych radnych gminy Sterdyń, sołtysów gminy, przybyłe na uroczystość licznie poczty sztandarowe OSP z terenu gminy oraz poczty sztandarowe szkół i harcerzy.
O godz. 12.00 w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!” odśpiewany został hymn Polski. Oprawę artystyczną zapewniły dzieci ze szkół w Sterdyni i Łazowie oraz zespół chłopcy z Bandu, który zagrał koncert zatytułowany „O Radosna Niepodległości!”. Dla wszystkich uczestników serwowana była gorąca grochówka, przygotowana przez pracowników Zespołu Szkół w Sterdyni.

(INFO/FOT. UG STERDYŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone