Zamknij

„Latynoska euforia z Hollywoodem w tle”

11:18, 23.11.2018 | INFO/FOT. MBP
REKLAMA
Skomentuj

Taki tytuł nosi książka Andrzeja Zbrożka, której promocja odbyła się 18 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K.I. Gałczyńskiego. 

Spotkanie autorskie Andrzeja Zbrożka przyciągnęło tłumy czytelników. Książka została wydana dzięki inicjatywie i staraniom Biblioteki Miejskiej w Sokołowie Podlaskim. Wydawcą jest  wydawnictwo SORUS, patronem medialnym - Polskie Radio. Sponsorzy, oprócz gorących podziękowań, otrzymali od autora i dyrektor Biblioteki, książki z dedykacją.
Andrzej Zbrożek w rozmowie z Hanną Lecyk przywołał niektóre fragmenty ze swojej książki, a kilka – odczytał Jerzy Iwański. Publiczność z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści. Niespodzianką dla autora oraz wszystkich uczestników spotkania, był tort i szampan. Piosenki w latynoskich rytmach uzupełniły i uświetniły wieczór. Publiczność "rozgrzał" zespół Gabán Azul w składzie: Gabriel Hernández Rizo - wokal, gitara akustyczna, vihuela, flet poprzeczny; Maciek Adamczyk – kontrabas; Rafał Olewnicki - cajón i perkusjonalia; Pedro Pedrito - instrumenty klawiszowe.
Muzycy wykonywali autorskie kompozycje Gabriela Hernándeza Rizo, porywając nimi do tańca część publiczności.
Po koncercie czytelnicy mogli kupić książkę i otrzymać dedykację od autora. Wiele wspólnych rozmów i zdjęć, gratulacji, wyrazów sympatii i zadowolenia, było dopełnieniem niezwykle serdecznej atmosfery wieczoru.
Niektóre opinie facebookowe:
• "Prapremiera książki Andrzeja Zbrożka. Tłumy sokołowian. Sala Miejskiej Biblioteki w pełni wypełniona. Rewelacyjne wspomnienia i niezapomniany klimat. Dziękujemy. Warto wspierać takich ludzi.
• "Wieczór był przesympatyczny. Publiczność dopisała i świetnie się bawiła. Książka szła jak woda. Miło było popatrzeć zwłaszcza, że nie brakowało ludzi młodych".
• do Andrzeja: "Już od dawna nie mieszkam w Sokołowie, ale w takich chwilach czuję się dumna, że stamtąd pochodzę. To, co Cię tam wczoraj spotkało zaprzecza wszystkiemu, co mówi się o aktualnych relacjach międzyludzkich. Brawo dla Ciebie, brawo dla pani Hanny, brawo dla tych, którzy okazali Ci życzliwość i serce. Nie pozostaje Ci nic innego, niż... brać się za pisanie następnej książki. Pozdrawiam gorąco"
...i jeszcze wiele, wiele innych serdeczności.

(INFO/FOT. MBP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Andrzej ZbrożekAndrzej Zbrożek

2 8

Bardzo serdecznie dziękuję. Nie spodziewałem się tyle serdeczności ze strony moich ziomków. Jestem Sokołowianinem i cieszę się ogromnie, że mieszkańcy tego miasta zechcieli wyjść z domów w chłodny, jesienny wieczór, żeby uczestniczyć w tym niezapomnianym dla mnie spotkaniu połączonym z promocją mojej książki , który przygotowała Biblioteka Miejska w Sokołowie Podlaskim. Cieszę się, że moja książka została życzliwie zrecenzowana przez znanych dziennikarzy, którzy umieścili swoje opinie na rewersie książki oraz że Polskie Radio objęło ją patronatem medialnym. Dziękuję wszystkim Państwu raz jeszcze za tak nieprawdopodobnie liczne przybycie. Dziękuję ŻYCIU SOKOŁOWA. To dla mnie ogromny zaszczyt. 13:21, 24.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone