Zamknij

Jak za dawnych lat. Dzień Babci i Dziadka w Kosowie.

20:23, 06.02.2019 | EWA RATYŃSKA, MARZENA MARCHEL/FOT. JAROSŁAW ZARANEK
REKLAMA
Skomentuj

25 stycznia na zaproszenie swoich wnuków odpowiedziało 50 seniorów i seniorek z Kosowa Lackiego.

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim wraz ze swymi nauczycielkami – Ewą Ratyńską i Marzeną Marchel przygotowali przedstawienie w wyjątkowej scenerii, pod tytułem „Powróćmy jak za dawnych lat!”. Mali artyści uroczo zaprezentowali bogaty program artystyczny, składający się z wierszy, śpiewu z animacją, tańców i parodii – oczywiście w klimacie dawnych lat. Na początek dzieci przedstawiły zabawy dziadków z dzieciństwa.
W latach młodości nie obyło się bez twista w rytm piosenki „Dwudziestolatki” oraz utworu Jana Kiepury „Brunetki, blondynki” w wykonaniu wspaniale ucharakteryzowanego Bartka. Nie zabrakło też can-cana w wykonaniu grupy tanecznej. W życiu babci i dziadka nie zabrakło też chwil romantycznych przy piosenkach Eugeniusza Bodo „Umówiłem się z nią na 9” i Haliny Kunickiej „Babcia stała na balkonie”. Po ślubie w błogim spokoju płynęły im latka przeplatane od czasu do czasu „Wojną domową” upozorowaną przez tańczących z łyżkami i instrumentami muzycznymi. Parodia do piosenki „Wesołe jest życie staruszka” rozbawiła seniorów do łez.
Na koniec dzieci podziękowały babciom i dziadkom za opiekę, bezpiecznie spędzony czas i wyśpiewały biesiadne „Sto lat”. Wszyscy z dumą i łezką w oku patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość do najmilszej widowni świata. Tego dnia każda babcia i dziadek otrzymali sukienki i garnitury, które własnoręcznie wykonały na laurkach wnuczęta. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty i owoców. Powrót do wspomnień wczesnej młodości babci i dziadka wywołał ogromne wzruszenie, radość i uśmiech na twarzach zacnych gości. Mamy nadzieję, że tak pięknie spędzony czas pozostanie na zawsze w pamięci.

(EWA RATYŃSKA, MARZENA MARCHEL/FOT. JAROSŁAW ZARANEK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone