Zamknij

Sterdyń. Najmłodsi w ferie się nie nudzili...

20:53, 17.02.2019 | INFO/FOT. GOKiS STERDYŃ
REKLAMA
Skomentuj

Za nami kolejne ferie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Sterdyni. Na ten czas GOKiS oraz GBP  przygotowały szereg atrakcji.

W pierwszy wtorek ferii przybyłe dzieci wzięły udział w zajęciach pod hasłem "Muzyczne podróże w czasie", które prowadziła Magdalena Chomać. Dzieci miały okazję zapoznać się z polskimi tańcami narodowymi: kujawiakiem, oberkiem, krakowiakiem, polonezem i mazurem. Poznały  melodie, kroki i figury charakterystyczne dla każdego tańca. Obejrzały również układy prezentowane przez Zespół Pieśni i Tańca „Mazwosze”. Poza tym miały okazję do wspólnej zabawy przy tańcach integracyjnych.
Natomiast na czwartkowych zajęciach dzieci miały okazję sprawdzić swoje zdolności manualne. Uczestnicy z wielkim skupieniem i zaangażowaniem układały przeróżne wzory z koralików Pyssla na podkładkach, które następnie zaprasowywano. Zajęcia te wymagały od uczestników cierpliwości oraz  koncentracji. Po wykonanej pracy chętne osoby miały okazję pochwalić się swoimi zdolnościami wokalnymi oraz tanecznymi na deskach sali widowiskowej. Większość z nich czuła się jak ryba w wodzie.
W drugim tygodniu ferii zimowych przybyłe dzieci wzięły udział w warsztatach aktywizujących „Ręczne techniki formowania gliny" zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu". Warsztaty prowadziła Pani Elżbieta Grodzka - Prokopczuk, która na początku zajęć zapoznała dzieci z podstawowymi pojęciami i metodami pracy z gliną. Dzieci poznały techniki ceramiczne takie jak: modelowanie ręczne, lepienie z wałeczków, formowanie z plastra i szkliwienie. Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy aktywnie włączyli się w zajęcia, które wymagały od nich zaangażowania oraz kreatywności podczas tworzenia i szkliwienia figurek. Czwartkowe zajęcia skupione były natomiast na tworzeniu masek na Bal Kostiumowy, który odbył się w niedzielę kończącą ferie. Dzieci tworzyły również przeróżne figury oraz budowle z klocków przestrzennych. Drugi tydzień ferii upłynął bardzo aktywnie. Chętne osoby miały również okazję wybiegać się na hali sportowej, która otwarta była specjalnie dla nich w drugim tygodniu ferii w poniedziałek i środę.
Tradycyjne ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni zakończyły się Balem Karnawałowym, na który przybyli rodzice wraz ze swoimi pociechami. Były wspólne tańce, wybór Króla i Królowej Balu, brokatowe tatuaże, zamykanie w bańkach mydlanych oraz wiele innych atrakcji. Bal prowadziły animatorki Karolina i Ola.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni serdecznie dziękuje sponsorom: Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu „WABAST" Krzysztof Kołodziej Justyna Bachanek; Lodom Tradycyjnym DEC Sterdyń oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu Balu Kostiumowego.
Dziękuje również dzieciom, które uczestniczyły w zajęciach i rodzicom za ich przyprowadzanie, mamy nadzieję, że spotkamy się już za rok w tym samym lub szerszym składzie.

( INFO/FOT. GOKiS STERDYŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone