Zamknij

Sterdyń. Klub Seniora okazał się strzałem w dziesiątkę.

21:30, 28.02.2019 | INFO/FOT. GOPS STERDYŃ
REKLAMA
Skomentuj

20 lutego w Sterdyni świętowano pierwszą rocznicę otwarcia Klubu Senior+. To miejsce, które najstarszym mieszkańcom oferuje ciekawe propozycje.

Na stworzenie klubu dotację w wysokości 100 tys. zł przekazał wojewoda mazowiecki. 30 tys. zł ze swojej kasy wyłożyła gmina Sterdyń. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.
W uroczystości jubileuszowej udział wzięli: wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pogorzelski, zastępca wójta Tomasz Rostkowski, skarbnik gminy Maria Bogucka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesława Tymińska, duża grupa seniorów i goście.
Gości powitał akordeonowym marszem Andrzej Główka, który jest zaprzyjaźnionym harmonistą Klubu Senior+ w Sterdyni. Kierownik GOPS w Sterdyni Wiesława Tymińska, chwaliła seniorów za aktywność, gratulowała im prężnej działalności klubu, życzyła zdrowia i takiej aktywności, jak w 2018 r.
Wójt Grażyna Sikorska do życzeń i gratulacji dołączyła kwiat i obraz, które udekorują wnętrza klubu, a przewodniczący Andrzej Pogorzelski życzył seniorom dużo uśmiechu i wręczył słodki upominek.
W imieniu klubowiczów głos zabrała Jadwiga Kwiek, która podziękowała władzom gminy za utworzenie Klubu Senior+ w Sterdyni. Podkreśliła, że dzięki niemu najstarsi mieszkańcy gminy mogą skorzystać z bardzo bogatej oferty zajęć aktywizujących. To aerobik i aquaaerobik na pływalni w Sokołowie Podlaskim, porady dietetyka, warsztaty muzyczne, kulinarne i z rękodzieła. Seniorzy mogli uczestniczyć w kursie komputerowym, spotkaniach z artystami, bawili się na balu. Członkowie Klubu Senior+ i seniorzy z Gminy Sterdyń brali też udział w  wycieczkach krajoznawczych. Zwiedzili m.in. Muzeum Zamojskich w Kozłowce, a także górę Trzech Krzyży, farę. Podziwiali rynek z zabytkowymi kamienicami w Kazimierzu Dolnym i widoki jakie rozciągały się podczas spaceru po bulwarze nadwiślańskim.
Działalność Klubu goście poznali szerzej dzięki prezentacji multimedialnej, po niej był poczęstunek przygotowany przez członków Klubu Senior+ w Sterdyni i wspólne śpiewanie przy akompaniamencie Andrzeja Główki.

(INFO/FOT. GOPS STERDYŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

MKMK

1 0

Brawo bardzo dobra inicjatywa. Już jest klub seniora teraz czas na klub maluchów. 17:18, 05.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone