Zamknij

Sukcesy recytatorów z I LO na ogólnopolskim konkursie

21:53, 28.02.2019 | URSZULA KOSIERADZKA, OPIEKUN GRUPY PRETEKSTY
REKLAMA

Sztuka kultury mowy nie jest obca sokołowskiej młodzieży. Tradycje recytatorskie są wspaniale kontynuowane. Po raz kolejny bowiem młodzi artyści z grupy teatralnej PRETEKSTY z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim z sukcesami wystąpili na XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej Kamień Wiary.

W ścisłym Finale 14 lutego wystąpiły Karolina Królikowska, Paulina Leoniec, Irena Prylepa i Aleksandra Topolińska.
Aleksandra Topolińska zajęła 1 miejsce w kategorii recytacja. Paulina Leoniec i Irena Prylepa otrzymały wyróżnienia w kategorii recytacja.
Wystąpiło 15 recytatorów i 14 wykonawców poezji śpiewanej. Na scenie prezentowali się wykonawcy z Białej Podlaskiej, Siedlec, Łukowa, Łosic, Kotunia, Radzynia Podlaskiego, Czach, Pruszyna Pieniek, Woli Suchożebrskiej, Warszawy, Garwolina i Sokołowa Podlaskiego. Recytatorów oceniali: Sylwia Flis, aktorka i reżyserka, Katarzyna Winiarska, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, Robert Protasewicz, muzyk i reżyser oraz Jan Zdziarski, specjalista kultury mowy oraz przewodniczący ZG TKT.
Komisja Artystyczna zwróciła uwagę na wysoki poziom artystyczny wykonawców i ciekawy dobór materiału literackiego przez recytatorów. Reprezentantki I Liceum i Sokołowskiego Ośrodka Kultury prezentowały między innymi utwory Sylwii Siedleckiej, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Stanisława Barańczaka, Witolda Gombrowicza, Mirona Białoszewskiego. Gratulujemy sukcesów!

(URSZULA KOSIERADZKA, OPIEKUN GRUPY PRETEKSTY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone