Zamknij

Sukcesy recytatorów z I LO na ogólnopolskim konkursie

21:53, 28.02.2019 | URSZULA KOSIERADZKA, OPIEKUN GRUPY PRETEKSTY
REKLAMA

Sztuka kultury mowy nie jest obca sokołowskiej młodzieży. Tradycje recytatorskie są wspaniale kontynuowane. Po raz kolejny bowiem młodzi artyści z grupy teatralnej PRETEKSTY z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim z sukcesami wystąpili na XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej Kamień Wiary.

W ścisłym Finale 14 lutego wystąpiły Karolina Królikowska, Paulina Leoniec, Irena Prylepa i Aleksandra Topolińska.
Aleksandra Topolińska zajęła 1 miejsce w kategorii recytacja. Paulina Leoniec i Irena Prylepa otrzymały wyróżnienia w kategorii recytacja.
Wystąpiło 15 recytatorów i 14 wykonawców poezji śpiewanej. Na scenie prezentowali się wykonawcy z Białej Podlaskiej, Siedlec, Łukowa, Łosic, Kotunia, Radzynia Podlaskiego, Czach, Pruszyna Pieniek, Woli Suchożebrskiej, Warszawy, Garwolina i Sokołowa Podlaskiego. Recytatorów oceniali: Sylwia Flis, aktorka i reżyserka, Katarzyna Winiarska, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, Robert Protasewicz, muzyk i reżyser oraz Jan Zdziarski, specjalista kultury mowy oraz przewodniczący ZG TKT.
Komisja Artystyczna zwróciła uwagę na wysoki poziom artystyczny wykonawców i ciekawy dobór materiału literackiego przez recytatorów. Reprezentantki I Liceum i Sokołowskiego Ośrodka Kultury prezentowały między innymi utwory Sylwii Siedleckiej, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Stanisława Barańczaka, Witolda Gombrowicza, Mirona Białoszewskiego. Gratulujemy sukcesów!

(URSZULA KOSIERADZKA, OPIEKUN GRUPY PRETEKSTY)
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone