Zamknij

Jarmark Wielkanocny. Nowością konkurs na najładniejszą pisankę

22:14, 16.04.2019 | BGG, KZ/FOT. SOK
REKLAMA
Skomentuj

Sokołowski Ośrodek Kultury po raz 18. zorganizował Jarmark Wielkanocny. Impreza zgromadziła wystawców z powiatu sokołowskiego, siedleckiego, siemiatyckiego i węgrowskiego.

Od kilku lat ta udana impreza odbywa się w hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich. W niedzielę, 14 kwietnia, gospodynie, artyści, rękodzielnicy, uczniowie, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej prezentowali swoją świąteczną ofertę. Oprócz wielkanocnych wypieków, wędlin, pisanek i dekoracji były też zabawki dla najmłodszych, biżuteria i książki.
Jak co roku podczas Jarmarku odbył się Powiatowy Konkurs Tradycyjnych Wypieków Wielkanocnych, W tym roku zgłoszono 25 bab wielkanocnych. Jury oceniało nie tylko smak, ale też wygląd potrawy oraz oryginalność i nawiązanie do tradycji. Najwyższe uznanie u jurorów zyskała babka piaskowa Krystyny Wojewódzkiej ze Skibniewa.  Drugie miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim za „Reymontówkę wielkanocną”, a trzecie Cecylii Kur z Białobrzegów za babkę bakaliową. Wyróżnienia otrzymali: Bożena Cieślak z Trebnia za babkę marchewkową i Piotr Wiliński z Czartajewa za babkę gotowaną.

Po raz pierwszy podczas Jarmarku Wielkanocnego odbył się konkurs na najładniejszą pisankę. Autorzy wykazali się olbrzymią pomysłowością, talentem i pracowitością, a prezentowane pisanki wzbudzały zainteresowanie nie tylko członków komisji konkursowej. Wygrała Maria Wrzeszcz z Węgrowa, która zaprezentowała pisankę wykonaną metodą qulingu (zwijanie spiralne wąskich pasków papieru). Zwyciężczyni ofiarowała swoją pisankę gospodarzowi miejsca, ks. dyrektorowi Dariuszowi Matuszyńskiemu. Drugie miejsce zajęła Ewa Krasowska z Sokołowa Podlaskiego za pisankę zdobioną materiałem i koronką. Wyróżnienia otrzymały: Teresa Gałązka z Sikor (za tradycyjną kraszankę) i Maria Bujalska z Sokołowa Podlaskiego (za pisankę na sznurkach).

Zwycięzcy obu konkursów otrzymali nagrody finansowe, zaś wszyscy uczestnicy wraz z podziękowaniami - garnki rzymskie, zakwasy naturalne i zestawy mąki. Nagrody i podziękowania wręczali: przewodniczący rady powiatu Jacek Odziemczyk, zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski i właściciel Młyna „Bracia Górscy” Bernard Górski.

(BGG, KZ/FOT. SOK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone