Zamknij

Paulina Kaniuk laureatką konkursu piosenki rosyjskiej

22:03, 02.05.2019 | AGNIESZKA BABICKA, I LO
Skomentuj
REKLAMA

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim wystąpiły 27 kwietnia na V Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach.

Do udziału w konkursie przystąpiło 26 uczniów z powiatów: bialskiego, włodawskiego, parczewskiego, radzyńskiego, lubartowskiego, łukowskiego i sokołowskiego. Przedmiotem prezentacji była wybrana piosenka rosyjska wykonywana przez solistę z akompaniamentem instrumentalnym lub z podkładem muzycznym. Jury oceniało: umiejętności wokalne, poprawność fonetyczną, interpretację utworu, język rosyjski.
I Liceum godnie reprezentowały Paulina Kaniuk i Agata Skwierczyńska. Paulina została laureatką III miejsca w kategorii „szkoła ponadgimnazjalna”. Uczennica otrzymała statuetkę, dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum Nr 1. im. K.K. Baczyńskiego w Wisznicach, koordynatorem zaś nauczycielka języka rosyjskiego, p. Sylwia Szpruch-Koprianiuk. Patronat Honorowy objęli: Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego – prof. Ludmiła Szypielewicz, Starosta Bialski Mariusz Filipiuk i Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim poprzez piosenkę, motywowanie do popularyzacji języka rosyjskiego i kultury rosyjskiej, przybliżenie uczniom piosenki rosyjskiej – tradycyjnej i współczesnej, zachęcanie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.
- W czasie oczekiwania na werdykt jury uczestnicy konkursu wzięli również udział w warsztatach ,,Język rosyjski na wesoło" zorganizowanych przez Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie – relacjonuje Paulina. - Studenci rusycystyki opowiedzieli o zawodach, jakie można wykonywać po ukończeniu tego kierunku. Przeprowadzając warsztaty zwrócili szczególną uwagę na to, jak ważne jest prawidłowe akcentowanie wyrazów. Zapoznali z homonimami oraz łamańcami językowymi. Na koniec zorganizowali mini konkurs.
Warsztaty urozmaiciły czas w oczekiwaniu na wyniki jury. Dodatkowo poszerzyły zakres wiedzy z języka rosyjskiego."

(AGNIESZKA BABICKA, I LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Solo - Bis-Solo - Bis-

2 0

Dziecko w którym ty kierunku idziesz -- TY ucz się śpiewać po angielsku -- idz na zachód a nie wschód, Putin ci chleba nie da.-- Zawracaj... 17:11, 16.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz