Zamknij

W Sterdyni książka połączyła pokolenia

20:52, 05.06.2019 | IRENA KUR, HANNA ZDUNIAK
REKLAMA
Skomentuj

„Książka łączy pokolenia” - pod takim hasłem w Zespole Szkół w Sterdyni 31 maja odbyło się spotkanie poświęcone propagowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, gdyż w dobie Internetu coraz mniej ludzi sięga po papierowe książki.

Dlatego też od trzech lat, Irena Kur - nauczycielka języka polskiego, organizuje cykliczne spotkania czytelnicze, podczas których uczniowie szkoły i nauczyciele czytają fragmenty swoich ulubionych książek.
W tym ostatnim spotkaniu uczestniczyły nie tylko dzieci i młodzież z klas III , IV i VII, ale także ich rodzice, wicedyrektor szkoły Iwona Ferenc, emerytowana nauczycielka języka polskiego Barbara Kempa, emerytowana sekretarz Urzędu Gminy Stanisława Maciak oraz Hanna Zduniak i Irena Kur, wychowawczynie klas III i IV. W czasie uroczystości panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera, a wymiana wrażeń z przeczytanych książek zacierała granicę wiekową, wszyscy byli sobie równi.

Po części oficjalnej uczniowie  pod opieką wychowawczyń zostali w szkole na całonocny biwak, podczas którego wspaniale się bawili w różne gry, podchody czy chowanego, tańczyli  i śpiewali. Szkoła nocą okazała się bardzo ciekawa, atrakcyjna i tajemnicza. Bardzo dziękujemy rodzicom klasy III za zorganizowanie posiłku podczas tego spotkania.

Był to dla uczniów drugi prezent z okazji Dnia Dziecka, gdyż dzień wcześniej - 30 maja, obchodzono w szkole Święto Rodziny. Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami bardzo miło spędziły ten dzień, gdyż mogły korzystać z wielu atrakcji - był cyrk, zjeżdżalnie, trampoliny, ściana wspinaczkowa oraz kiełbaski pieczone przy ognisku.
Dyrektor szkoły Bogumiła Steć złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Z kolei dzieci z klas I IIa, IIb, III pod kierunkiem  wychowawczyń - E. Witkowskiej, B. Jendy, E. Radomskiej i H. Zduniak przygotowały dla rodziców piękne inscenizacje, piosenki i tańce. A nauczyciele i rodzice zaskoczyli uczniów, dedykując im przedstawienie „Zamieszanie w Krainie Bajek”, w który zagrali bajkowe postacie. Występ dorosłych bardzo ucieszył milusińskich i wywołał szeroki uśmiech na ich twarzach.
Takie spotkania integrują dzieci, młodzież i dorosłych, dostarczają wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, a także uczą, iż rodzina w życiu człowieka jest największą wartością.

(IRENA KUR, HANNA ZDUNIAK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone