Zamknij

Parafia w Zembrowie dostała dotację na remont dachu

00:23, 08.09.2019 | INFO/FOT. UMWM
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 6 mln zł. W sumie uda się wyremontować 83 obiekty, z czego 24 z subregionu siedleckiego, ale tylko jeden z powiatu sokołowskiego.

Elżbieta Lanc oraz Janina Ewa Orzełowska, członkinie zarządu województwa mazowieckiego w ubiegłym tygodniu spotkały się z beneficjentami, którym wręczyły certyfikaty „Cenny zabytek”.
Certyfikat „Cenny zabytek” przyznawany jest przez samorząd województwa mazowieckiego. Oznaczone nim zabytki to obiekty, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza oraz mają wyjątkowe dla naszego regionu znaczenie historyczne, kulturalne i architektoniczne.
Do tegorocznego naboru wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie czy roboty budowlane przy mazowieckich zabytkach wpisanych do rejestru zabytków zgłoszono 172 wnioski na łączną kwotę ponad 26 mln zł. Wśród ubiegających się o dotacje największą grupę stanowiły kościoły oraz samorządy. Ostatecznie komisja konkursowa po ocenie formalnej i merytorycznej zdecydowała o przyznaniu 6 mln zł dotacji 83 zabytkom z Mazowsza.
W tym roku środki z budżetu Mazowsza można było pozyskać m.in. na wykonanie dokumentacji, na podstawie której będą przeprowadzane prace, zabezpieczanie i odnowienie zabytków, modernizacje różnych instalacji czy zakup materiałów budowlanych.
Na liście inwestycji z subregionu siedleckiego, które w tym roku otrzymają dofinansowanie z budżetu Mazowsza jest jedna z powiatu sokołowskiego. Projekt „Renowacja odtworzeniowa pokrycia dachu na Kościele w Zembrowie” otrzymał 130 tys. zł.

(INFO/FOT. UMWM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

ZatrwożonyZatrwożony

3 2

Pchajcie w Zembrów....pchajcie.... 23:41, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Spoko...Spoko...

3 2

Tak się nie chwalcie -- bo to paliwo dla ,, komuchów ,, przy wyborach. Lepiej ciszej... 14:28, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xvxxvx

2 2

dotacja na Maybacha dla proboszcza gidze a na dzieci chorych na raka niema gdzie macie jakakolwiek miłosierdzia co tak go głosicie tylko złoto i mamona to jest wasz cel anie ludzka dusza 06:35, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz