Zamknij

Parafia w Zembrowie dostała dotację na remont dachu

00:23, 08.09.2019 | INFO/FOT. UMWM
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 6 mln zł. W sumie uda się wyremontować 83 obiekty, z czego 24 z subregionu siedleckiego, ale tylko jeden z powiatu sokołowskiego.

Elżbieta Lanc oraz Janina Ewa Orzełowska, członkinie zarządu województwa mazowieckiego w ubiegłym tygodniu spotkały się z beneficjentami, którym wręczyły certyfikaty „Cenny zabytek”.
Certyfikat „Cenny zabytek” przyznawany jest przez samorząd województwa mazowieckiego. Oznaczone nim zabytki to obiekty, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza oraz mają wyjątkowe dla naszego regionu znaczenie historyczne, kulturalne i architektoniczne.
Do tegorocznego naboru wniosków na prace konserwatorskie, restauratorskie czy roboty budowlane przy mazowieckich zabytkach wpisanych do rejestru zabytków zgłoszono 172 wnioski na łączną kwotę ponad 26 mln zł. Wśród ubiegających się o dotacje największą grupę stanowiły kościoły oraz samorządy. Ostatecznie komisja konkursowa po ocenie formalnej i merytorycznej zdecydowała o przyznaniu 6 mln zł dotacji 83 zabytkom z Mazowsza.
W tym roku środki z budżetu Mazowsza można było pozyskać m.in. na wykonanie dokumentacji, na podstawie której będą przeprowadzane prace, zabezpieczanie i odnowienie zabytków, modernizacje różnych instalacji czy zakup materiałów budowlanych.
Na liście inwestycji z subregionu siedleckiego, które w tym roku otrzymają dofinansowanie z budżetu Mazowsza jest jedna z powiatu sokołowskiego. Projekt „Renowacja odtworzeniowa pokrycia dachu na Kościele w Zembrowie” otrzymał 130 tys. zł.

REKLAMA
(INFO/FOT. UMWM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

ZatrwożonyZatrwożony

3 2

Pchajcie w Zembrów....pchajcie.... 23:41, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Spoko...Spoko...

3 2

Tak się nie chwalcie -- bo to paliwo dla ,, komuchów ,, przy wyborach. Lepiej ciszej... 14:28, 10.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xvxxvx

2 2

dotacja na Maybacha dla proboszcza gidze a na dzieci chorych na raka niema gdzie macie jakakolwiek miłosierdzia co tak go głosicie tylko złoto i mamona to jest wasz cel anie ludzka dusza 06:35, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone