Zamknij

Koncert "Muzyczna Lekcja Patriotyzmu" w Czerwonce już za nami

14:15, 13.11.2019 | INFO/FOT. UG SOKOŁÓW PODLASKI
Skomentuj
REKLAMA

Do Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerwonce zawitali wspaniali artyści i muzycy Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej, Teatru Muzycznego w Łodzi, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i scen warszawskich.

Przyjechali na zaproszenie Samorządu Województwa Mazowieckiego, Gminy Sokołów Podlaski oraz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerwonce Grochowskiej, by zaprezentować piosenki z repertuaru patriotycznego pod nazwą "Muzyczna Lekcja Patriotyzmu".
Uroczystości rozpoczęły się o godz.16.30 przed kopcem - pomnikiem ku czci żołnierzy poległych w 1920 roku, gdzie ks. Marek Zieliński, proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Czerwonce Grochowskiej oraz ks. prałat mgr Andrzej Krupa, proboszcz Parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim odmówili modlitwę w intencji Ojczyzny, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty. Całość odbyła się w asyście pocztów sztandarowych Zespołów Oświatowych, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Sokołów Podlaski.
Po uroczystym złożeniu kwiatów wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur zaprosił wszystkich obecnych do kościoła, po czym powitał gości: ks. bpa dra Antoniego Pacyfika Dydycza; przedstawicieli senatora RP Waldemara Kraski; dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy i miasta Sokołów Podlaski; Ochotnicze Straże Pożarne z: Kostek, Skibniewa, Pogorzeli, Wólki Miedzyńskiej, Nowej Wsi, Przywózk, Grochowa oraz Justynowa, na czele z komendantem gminnym - Wojciechem Rogowskim; przedstawicieli Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Sokołów Podlaski; radnych gminy Sokołów Podlaski; sołtysów; przedsiębiorców; mieszkańców; pracowników oraz emerytowanych pracowników Urzędu Gminy, przedstawicieli lokalnych mediów oraz wszystkich obecnych na koncercie.
Artystycznym prowadzeniem koncertu zajął się Ryszard Nowaczewski, który kierował słuchaczy po kartach historii, tworząc wprowadzenie do każdego utworu prezentowanego przez artystów. Przez ponad godzinę goście mieli okazję wsłuchiwać się we wspaniałe głosy artystów: Bogumiły Dziel-Wawrowskiej - sopran, Andrzeja Wiśniewskiego - tenor, Roberta Szpręgiela - baryton, Andrzeja Wojdy - bas, przy akompaniamencie: Małgorzaty Piszek - fortepian, Tadeusza Melona - skrzypce oraz Jarosława Wójcika - trąbka. Występ artystów i muzyków dostarczył wszystkim obecnym niezwykłych i wzniosłych przeżyć - od zachwytu do niekłamanego podziwu. Całość zakończyła się gromkimi brawami i owacją na stojąco.
Na koniec wójt Janusz Kur, wspólnie z zastępcą Ewą Waszkiewicz, na ręce artystów i muzyków, złożyli słowa uznania i podziwu, każdemu wręczając różę. Podziękowania otrzymała również Krystyna Paczuska - sołtys wsi Kosierady Wielkie, która została doceniona za trud, jaki wniosła w organizację koncertu.
Koncert dowiódł, że decyzja o uczestnictwie gminy Sokołów Podlaski w tego rodzaju przedsięwzięciu społeczno-kulturalnym była najlepszą z możliwych.
Koncert sfinansowany został z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Gminy Sokołów Podlaski.

(INFO/FOT. UG SOKOŁÓW PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Ciekawy.Ciekawy.

1 0

Na zdjęciach żołnierz , dwóch legionistów , a czemu strażacy w ławkach i bez sztandaru przy tak zacnym święcie. 13:12, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz