Zamknij
REKLAMA

Ponad tysiąc osób zapisało się na zajęcia w SOK

17:14, 04.09.2020 | INFO/FOT. UM SOKOŁÓW PODLASKI
Skomentuj
REKLAMA

W Sokołowskim Ośrodku Kultury wraz z początkiem września rozpoczął się sezon artystyczny. Nowością w ofercie są: Studio grafiki komputerowej i Akademia wokalno-językowa.

Zajęcia będą prowadzone zgodnie z reżimem sanitarnym. Cieszą się dużym zainteresowaniem. Rekrutacja do 24 sekcji rozpoczęła się na początku sierpnia. Na zajęcia zapisało się przeszło 1 020 osób. Jak informuje dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński, tegoroczną nowością są dwie nowe sekcje - Studio grafiki komputerowej i Akademia wokalno – językowa (nauczanie śpiewu w językach obcych, nauka śpiewu połączona z nauką języka obcego). Do niektórych sekcji chętnych jest więcej niż miejsc, ale Ośrodek ograniczają restrykcje związane z przeciwdziałaniem epidemii Covid – 19. Do gustu rodzicom przypadły zajęcia Grupy maluchów „Rytmika dla smyka”. To grupa działająca przy Z.P.IT. „Sokołowianie”.
- Nasza działalność podlega restrykcjom, stosujemy standardowe zabezpieczenia. Częściowo stosujemy te same rozwiązania, które są w szkołach, częściowo zasady ogólne. Kilka dni temu mieliśmy kontrolę sanepidu i policji. Przeszliśmy ją pozytywnie. Kontrolujący nie dopatrzyli się nieprawidłowości, więc rodzice nie powinni mieć obaw – mówi dyrektor SOK Marcin Celiński.
Wchodzących do SOK obowiązuje odkażanie, zmniejszenie liczby osób w danym pomieszczeniu, a także zakładanie maseczki.
Od kiedy z życie weszło rozporządzenie umożliwiające otwarcie kin, czyli od 6 czerwca, Kino „Sokół” działa w tzw.”reżimie covidowym”. Przy wejściu obowiązuje dezynfekcja dłoni, maseczki i odkażanie sali. Co drugie miejsce w sali widowiskowej musi być wolne. Zamiast 360 miejsc kinomani korzystają ze 150. Mimo tych ograniczeń, seanse cieszą się ogromnym powodzeniem.

(INFO/FOT. UM SOKOŁÓW PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz