Zamknij
REKLAMA

Narodowe Czytanie "Balladyny" w Grochowie

22:33, 14.09.2020 | SYLWIA KOSIERADZKA
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku podczas prezydenckiej akcji wspólnego czytania lekturą była "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

To wybitne dzieło polskiego romantyzmu zostało ukończone w grudniu 1834 roku, a wydane pięć lat później w Paryżu. Dramat powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów.
Prezydent RP Andrzej Duda skierował specjalne przesłanie, w którym zachęcał do udziału w akcji: „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.
Również Szkoła Podstawowa w Grochowie przyłączyła się do akcji wspólnego czytania. W poniedziałek siódmego września uczniowie klas VI, VII i VIII – zaprosili do wysłuchania fragmentów słynnego dramatu.
Do zobaczenia w przyszłym roku, gdzie będziemy wspólnie czytać „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

(SYLWIA KOSIERADZKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz