Zamknij

Harcerskie piosenki rozbrzmiały w niezwykłej scenerii

10:29, 29.09.2020 | INFO/FOT. 22. GDH
Skomentuj
REKLAMA

Koncert piosenek harcerskich i szaroszeregowych odbył się w parku w Jabłonnie Lackiej w piątkowy wieczór 25 września.

Koncert przygotowany został wspólnie przez zuchy z 22. GZ ŁOWCY PRZYGÓD i harcerzy z 22. GDH AZYMUTY.
- Był to dla nas koncert wyjątkowy, bowiem chcieliśmy pokazać, czym na co dzień zajmują się nasze jednostki. Były więc piosenki z którymi wędrujemy nadbużańskimi szlakami, które śpiewamy na ogniskach i zbiórkach. Były też piosenki, które pomagają nam pamiętać o bohaterach, dzięki którym dziś możemy być harcerzami - piosenki szaroszeregowe. Koncert był dla nas wielkim przeżyciem! Wielką radością! – podkreślają harcerze. Tego wieczoru zabrzmiało aż 6 gitar! Zagrały: Maja Czopska, Oliwia Koc, Magda Zieniewska, Oliwia Przesmycka, Kamila Plichta i Gabrysia Woźniak. Zastęp PŁOMIENIE w składzie: Iga Siwińska, Marika Prokopińska, Oliwia Szustak, Zuzia Michalak pięknie zaśpiewał 2 piosenki: „Dziewczynę z granetem” i „Warszawskie dzieci”. Druhna Gabrysia Woźniak swoim urzekającym głosem zaśpiewała partie solowe. Fantastycznie spisały się również pozostałe zastępy IGNIS – Ewa Milik, Gabrysia Strzałkowska, Daria Małko, Daria Niemierka, BŁYSKAWICE: Gabrysia Woźniak, Kamila Plichta, Marta Tomczuk, Oliwia Przesmycka, Magda Zieniewska, Julia Toczyska, ISKRY: Maria Pieczyska, Maja Czopska, Marta Zawadzka, Magda Niemirka, Asia Kryszczuk, Kornelia Lipka, Nikola Kowalewska, BIAŁE WILKI: Jan Kryszczuk, Bartek Niemirka, Patryk Połog, Mateusz Niemirka i Kacper Tomasiuk. Przepiękną prezentację przygotowała przyboczna drużyny Aneta Górska! Na scenie obok harcerzy pojawiły się też zuchy, które swoim urokiem podbiły serca publiczności: Nikola Szustak, Oliwia Szymianiak, Paula Połog, Nina Siwińska, Nikola Gawryluk, Maja Kryszczuk, Maja Jasieńczuk, Martin Jasieńczuk, Szymon Niemirka, Piotrek Toczyski i Mateusz Sękal.
Podczas koncertu był czas radości i wzruszenia. - Nie jesteśmy profesjonalnym zespołem. W nasze głosy czasem wdziera się fałszywa nuta, czasem struna nam nie stroi, ale nam się chce.... Chce nam się spotkać, być razem, chce nam się opowiedzieć o sobie, chce nam się poznawać świat – podkreślają harcerze.
Piątkowy występ nie był jedynym 22. GDH AZYMUTY. Tydzień temu drużyna występowała śpiewając piosenki harcerskie na inauguracji Dni Chorągwi Mazowieckiej w Mińsku Mazowieckim. Wystąpiła tam na zaproszenie organizatorów przedsięwzięcia.
22. GZ i 22. GDH SERDECZNIE dziękują paniom: Agnieszce Deniziak, Renacie Lalak i Renacie Kryszczuk za ogromną pomoc przy przygotowaniu koncertu. Wszystkim księżom proboszczom za zachęcenie do udziału w naszym koncercie, gminie Jabłonna Lacka za pomoc logistyczną! Dziękujemy pani Justynie Kowalewskiej za opiekę nad harcerzami podczas wyjazdu do Mińska Mazowieckiego.
Nad całością czuwali drużynowi: phm. Anna Kożuchowska-Kurylak i pwd. Adam Mazurek.

(INFO/FOT. 22. GDH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz