Zamknij

Kino Sokół - repertuar na marzec

18:08, 04.03.2021 | OPR. BGG/INFO: SOK
Skomentuj
REKLAMA

Prezentujemy informacje o filmach, które będzie można obejrzeć w marcu w kinie Sokół w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Filonek Bezogonek / 4 marca 15:00 i 17:00
„Filonek Bezogonek” to szwedzka animacja na podstawie bestsellerowej książki Gösta Knutssona. Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu?
Animacja / familijny, produkcja: Szwecja 2020, 67 min., kategoria wiekowa: 4+

Co w duszy gra 2D PREMIERA / 5-7 marca 15:00
Joe Gardner nauczyciel muzyki, którego największą pasją jest jazz, otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany by powrócić do swojego ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań.
Animacja / familijny, produkcja: USA 2021, 90 minut, bez ograniczeń wiekowych, 2 D dubbing

Co w duszy gra 3D PREMIERA / 5-7 marca 17:00
Animacja / familijny, produkcja: USA 2021, 90 minut, bez ograniczeń wiekowych, 3 D dubbing

Interior / 4-7 marca 19:00
Magda (Magdalena Popławska) i Maciek (Piotr Żurawski). Dwoje trzydziestokilkulatków szukających swojego miejsca na świecie. Ona, pewna siebie kobieta, stawiająca zawodowy sukces ponad rodzinę. On, uwięziony w szponach kapitalizmu, uciekinier, który wywraca swoje życie do góry nogami. Dwoje nieznajomych, których pozornie różni wszystko. Łączy ich jednak miejsce, w którym przyszło im żyć. To Polska – dla jednych kraj wielkich możliwości, dla innych ojczyzna zatracenia. Pewnego dnia ich losy skrzyżują się i sprawią, że nic nie będzie dla nich już takie samo. Czy Magda zdoła odmienić swoje życie i uratować rodzinę? Czy Maciek znajdzie dla siebie miejsce w świecie, który chce go zniszczyć?
Dramat, reżyseria: Marek Lechki, produkcja: Polska 2020, 87 minut, od lat 15.
 

Czarownica miłości / 4-7 marca 21:00
Elaine to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadzi ją na skraj szaleństwa.
Horror / komedia, reżyseria: Anna Biller, produkcja: USA 2021, 120 minut, od lat 15, format: 2D z napisami

Co w duszy gra 3D – PREMIERA / 11-14 marca 15:00
Animacja / familijny, produkcja: USA 2021, 90 minut, bez ograniczeń wiekowych, 3 D dubbing

Co w duszy gra 2D – PREMIERA / 11-14 marca 17:00
Animacja / familijny, produkcja: USA 2021, 90 minut, bez ograniczeń wiekowych, 2 D dubbing

Każdy ma swoje lato PREMIERA / 11-14 marca 19:00
Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny. Wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach.
Komediodramat, reżyseria: Tomasz Jurkiewicz, produkcja: Polska 2021, 77 minut, od lat 15
 

Raz, jeszcze raz / 11-14 marca 21:00
Codzienność grupki starych przyjaciół przerywa niespodziewana wizyta tajemniczej kobiety, która okazuje się narzeczoną jednego z członków dawnej paczki. Zaprasza bohaterów na wieczór kawalerski – niespodziankę dla swojego narzeczonego. Mimo wątpliwości mężczyźni przyjeżdżają do rodzinnego Sopotu, aby dowiedzieć się, że ich kolega… nie żyje. Powrót do rodzinnego miasta ożywia stare animozje i liczne wspomnienia. Nieumyślnie krzyżują plany lokalnego półświatka i wpadają w coraz większe tarapaty. Na ekranie m.in. Bartosz Żukowski, Bartłomiej Kasprzykowski, Arkadiusz Janiczek, Katarzyna Figura, Joanna Moro i inni.
Komedia, reżyseria: Krzysztof Zbieranek/Paweł Czarzasty, produkcja: Polska 2020, 95 minut, od lat 15

Zabij to i wyjedź z tego miasta / 17 marca 19:00
Laureat Złotych Lwów dla Najlepszego Filmu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Animacja Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. 
Animacja, reżyseria: Mariusz Wilczyński, produkcja: Polska 2021, 88 minut, od lat 15.
 

Filonek Bezogonek / 18-21 marca 15:00
Animacja / familijny, produkcja: Szwecja 2020, 67 min., kategoria wiekowa: 4+

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy / 18-21 marca 17:00
Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość? Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. W rolach głównych: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Magdalena Różczka, Jan Frycz i inni.
Dramat/sensacyjny, reżyseria: Jan Holoubek, produkcja: Polska 2020, 116 minut, od lat 15.

Obiecująca. Młoda. Kobieta / 18-21 marca 19:00
Wszyscy mówili, że Cassie (Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Cassie jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, a nocą prowadzi sekretne, podwójne życie. Nieoczekiwane spotkanie da dziewczynie szansę naprawienia błędów z przeszłości w tej bardzo zabawnej historii.
Thriller, reżyseria: Emerald Fenell, produkcja: Wielka Brytania/USA 2021, 110 minut, od lat 15, 2D z napisami.

Obiecująca. Młoda. Kobieta / 18 marca 21:00
Thriller, reżyseria: Emerald Fenell, produkcja: Wielka Brytania/USA 2021, 110 minut, od lat 15, 2D z napisami.

Nocny konwój PREMIERA / 19-21 marca 21:00
Virginie, Erik i Aristide to trójka policjantów, którzy na co dzień stawiają czoła przestępstwom i przemocy paryskich ulic. Pewnej nocy stróże prawa otrzymują nietypowe zadanie – mają eskortować nielegalnego imigranta na lotnisko, skąd zostanie deportowany do swojej ojczyzny. Po drodze Virginie odkrywa, że więzień zostanie poddany karze śmierci po powrocie do swojego kraju. Moralny dylemat sprawia, że policjantka zaczyna kwestionować swoją misję.
Kryminał/dramat, reżyseria: Anne Fontaine, produkcja: Francja 2021, 98 minut, od lat 15, 2D z napisami

Supernauczycielka / 25-28 marca 15:00
Josje na co dzień jest nauczycielką w szkole podstawowej. Jej życie nie jest jednak całkiem zwyczajne. Po dniu pracy nie wraca do domu, ale przywdziewa strój superbohaterki ratującej zwierzęta z licznych opresji. Czy po raz kolejny uda jej się pomóc zwierzętom znajdującym się w niebezpieczeństwie? Tym razem zadanie jest wyjątkowo trudne, bo musi uratować całe zoo!
Familijny fantasy, produkcja: Holandia 2021, 84 minuty, od lat 4, 2D z dubbingiem

Tajemniczy ogród / 25-28 marca 17:00
Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.
Familijny/fantasy, produkcja: Wielka Brytania 2020, 99 minut, od lat 6, 2D z dubbingiem.

Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie / 25-28 marca 19:00
Ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników – Aleksandrze Dobie, zmarłym w lutym tego roku. Opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki.Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski. Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw transatlantyckich, animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami.
Dokumentalny, reżyseria: Krzysztof P. Bogocz/Marcin Macuk, produkcja: Polska 2020, 65 minut, od lat 12.

Na rauszu PREMIERA / 25-28 marca 21:00
Film opowiada o grupie przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Bawi, śmieszy, a potem… nagle chwyta za gardło. W trzy sekundy od komedii do dramatu.
Komediodramat, reżyseria: Thomas Vinterberg, produkcja: Dania 2021, 115 minut, od lat 15, 2 D z napisami.

(OPR. BGG/INFO: SOK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%