Zamknij
REKLAMA

„Szara” włączyła się w tegoroczne „Narodowe Czytanie”

22:52, 01.10.2021 | INFO/FOT. ZS NR 1
Skomentuj
REKLAMA

W Zespole Szkół Nr 1 także przypomniano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, lekturę akcji Narodowe Czytanie 2021.

„Moja pani! Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział. Rozwłóczyć je po świecie to ani moralne, ani uczciwe” - tak mawiała Aniela Dulska - główna bohaterka dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, którego fragmenty zostały zaprezentowane przez uczniów i nauczycieli podczas 10. edycji „Narodowego Czytania” w dwóch odsłonach – 24 września i 27 września.

Spotkanie po raz kolejny pokazało, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka powinno odgrywać czytanie, szczególnie w tak trudnych czasach pandemii. Dla młodzieży było ono także niezapomnianą i niecodzienną lekcją moralności. Cechy osobowościowe, jakimi autorka obdarzyła główną bohaterkę dzieła i jej rodzinę możemy zaobserwować w nas samych. Podwójna moralność – inna dla siebie i swoich najbliższych, inna dla pozostałych ludzi, jak również przesadna dbałość o pozory to cechy wielu osób w obecnych czasach. Dlatego odbiorca za każdym razem odczytuje dramat jako ponadczasowy i jakże ważny w aspekcie etycznym.

„Narodowe Czytanie” przygotowali nauczyciele: Agnieszka Pachołowska, Monika Siwa, Dorota Jastrzębska, Magdalena Filipiak oraz uczniowie: Eliza Chomać, Julia Dobrowolska, Martyna Lipka, Dobrusia Mosiej, Yuliia Priadko, Julia Ryć, Karolina Wierzbicka, Maksymilian Kędziora, Kacper Kopa, Adrian Olszewski, Michał Wojtkowski. Organizatorzy dziękują dyrektor Małgorzacie Baranowskiej, wicedyrektor Beacie Pękale, wicedyrektor Jolancie Cudziło-Abramczuk, wicedyrektorowi Piotrowi Adamczukowi i Jackowi Jackowskiemu za wsparcie naszej akcji.

(INFO/FOT. ZS NR 1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%