Zamknij
REKLAMA

Wieczór z poezją Norwida w sokołowskiej „Trójce”

09:11, 13.10.2021 | MB
Skomentuj
REKLAMA

,,Przeszłość – jest to dziś, tylko cokolwiek dalej…”- Tę przeszłość udało się przenieść w czasy współczesne za sprawą uczniów starszych klas PSP 3 w Sokołowie Podlaskim, którzy podjęli się niełatwego zadania - przywołania dzieł wielkiego romantyka, Cypriana Kamila Norwida.

Niespełniony, niezauważany przez współczesnych, w swym ostatnim liście - tuż przed śmiercią - napisał: ,,… zasłużyłem na dwie rzeczy od społeczeństwa polskiego: to jest, aby oneż społeczeństwo nie było dlań obce i nieprzyjazne…".

W 2021 roku obchodzi swoje 200. urodziny. Sejm Rzeczypospolitej uznał, iż ten poeta, dramatopisarz i artysta został doceniony za to, że „ jego twórczy wkład w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę, jest ogromny i na wielu polach decydujący”.

We wspólną podróż z Cyprianem Kamilem Norwidem zabrali nas uczniowie: Klaudia Gmitrzuk, Natalia Wojewódzka, Patrycja Bukowicka, Olga Moczulska, Maja Sawicka, Igor Babicki, Antoni Zawadzki, Mateusz Gmitrzuk i Borys Żochowski. Całość prowadzili bracia Piotr i Artur Smolikowie.

Ten wieczór był pretekstem do spotkania zarówno uczniów, nauczycieli, jak i rodziców, którym serdecznie podziękowała dyrektor Katarzyna Sikorska. Podkreśliła też, że to, co stało się wspólnym dziełem, bez wątpienia sprostałoby oczekiwaniom Norwida. Byłby dumny z tego, jak pięknie wybrzmiała jego poezja.

Tłem prezentowanych utworów stały się dźwięki klasyków: Chopina i Beethovena w interpretacji pani Agaty Falkowskiej. O całość wydarzenia zadbały panie: Małgorzata Brzozowska, Beata Jasińska oraz Elwira Pawluk.

(MB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%