Zamknij
REKLAMA

Stworzyli niezwykły spektakl

09:33, 23.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

17 października, niedzielnym popołudniem w MGOK w Kosowie Lackim miał miejsce recital piosenek Hanki Ordonówny w wykonaniu Marleny Marii Uziębło, który to dedykowany był nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Artystce akompaniował na fortepianie jej mąż Grzegorz Uziębło, a całość poprowadziła Magdalena Czmoch. Nie był to jednak zwykły koncert.

Piosenki Ordonki przeplatane były opowieścią o jej życiu – pochodzeniu, rodzinie, pierwszych scenicznych występach w kabarecie „Qui pro quo” i specjalnych koncertach dla żołnierzy podczas II wojny światowej. Był to więc nie tylko koncert, co znakomity spektakl, którego główną bohaterką była Ordonówna, a pierwszoplanową aktorką świetna Marlena Uziębło.

Warto zwrócić uwagę na nowatorskie aranżacje niektórych utworów przygotowane przez Grzegorza Uziębłę. Najbardziej zauważalne było to przy doskonale zakorzenionej w naszej kulturze pieśni wojskowej „Rozkwitały pąki białych róż”. Odchodząc od tradycji muzycy nadali jej brzmienie przywołujące w pamięci znakomity polski western „Prawo i pięść”, do którego muzykę skomponował Krzysztof Komeda (vide „Nim wstanie dzień”, wyk. Edmund Fetting).

Piękne widowisko zakończyło się uroczystym podziękowaniem wykonawcom, ale też uhonorowaniem pracy kadry pedagogicznej kosowskich szkół. Burmistrz Jan Słomiak i sekretarz gminy Daniela Prokopczuk poprosili na scenę nauczycieli, by pogratulować im pracy w ciężkich czasach pandemii i podziękować za ten trud symboliczną różą.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%