Zamknij
REKLAMA

„Sokołowianie” i „Orkan” ciężko pracowali nad...

19:46, 01.12.2021 | INFO/FOT. SOK
Skomentuj
REKLAMA

Tancerze Reprezentacyjnego Zespołu Miasta Sokołów Podlaski Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie” zostali zaproszeni do uczestnictwa w niezwykłym projekcie pt. „Tanecznym krokiem przez Kresy i Polskę”.

Z tego tytułu, sala widowiskowa SOK, na jeden dzień zamieniła się w plan zdjęciowy i studio nagrań, w którym rejestrowane były zmagania sokołowskich tancerzy oraz członków Zespołu Tańca Ludowego „Orkan” z Sadownego.
Na sokołowskiej scenie zaprezentowało się około 200 tancerzy, którzy od rana do późnych godzin wieczornych robili wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności.
Wydarzenie taneczno-muzyczne o którym mowa, jest prezentacją dorobku artystycznego polskich twórców z dawnych terenów II RP, a jego głównym założeniem jest zachęta młodych odbiorców do rozwijania własnych pasji i talentów.
Warto wspomnieć, że działanie to jest inicjatywą międzynarodową, w której uczestniczą również tancerze zespołów tanecznych „Rudominka”, „Hałas”, „Malwy”, „Kropelki” i „Jawor”, które swoje nagrania realizowali w Wielofunkcyjnym Ośrodku Kultury w miejscowości Rudamina na Litwie.
Efekty tej współpracy zostaną zaprezentowane online w połowie grudnia.

(INFO/FOT. SOK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%