Zamknij
REKLAMA

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Sokołowa Podlaskiego

22:43, 06.01.2022 | BGG
Skomentuj
REKLAMA

Fatalna pogoda nie odstraszyła uczestników zorganizowanego w naszym mieście już po raz piąty Orszaku Trzech Króli. W barwnym pochodzie wzięły udział tłumy – i tych najmłodszych, i starszych mieszkańców miasta i okolic.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przez księży z trzech sokołowskich parafii.

- Dziś obchodzimy jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich – Święto Objawienia Pańskiego. Chrystus objawia się nie tylko przedstawicielom narodu wybranego, ale przychodzi do każdego człowieka: rodzi się, aby każdego odkupić, wziąć na siebie swoje grzechy i dać nam zbawienie - przypomniał w kazaniu ks. Krzysztof Kisielewicz, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego. W dalszej części nawiązał do ewangelicznych postaci mędrców ze wschodu i Heroda. - T od nas zależy, czy jesteśmy dobrzy, czy chcemy w naszym życiu szukać dobra. Możemy być wykształceni, bogaci, posiąść różne zaszczyty, ale jeśli nie będzie w nas dobrej woli, nigdy nie odnajdziemy Chrystusa. Jeśli nie będziemy szukać tak, jak mędrcy, to pozostaniemy – tak, jak Herod – smutni. Ale wielu ludzi dzisiaj nie szuka Chrystusa, pozostaje z tym co małe i przyziemne. Człowiek który nie ma dobrej woli, podejmuje złe decyzje, często takie, które niszczą innych – dodał.

Gdy orszak wyruszał po godzinie 10 spod Sanktuarium Miłosierdzia Bożego nad Sokołowem przeszła śnieżyca, która później przerodziła się w deszcz. Padać przestało dopiero, gdy barwny korowód Lipową i Kolejową dotarł pod Miejską Bibliotekę. Tam uczniowie I Liceum przedstawili scenkę "Karczma". Wystąpili: Weronika Grzymała, Joanna Czapska , Gabriela Wasilewska, Oliwia Iwańska, Katarzyna Wicenciak , Emilia Krasnodębska, Patrycja Danielak, Magda Wojtyńska , Karolina Stasiuk, Natalia Wróblewska, Oliwier Kałużyński, Emilia Sienko. Młodzież przygotowała Katarzyna Karpińska, a wsparciem technicznym służyli pracownicy biblioteki.
W orszaku wyróżniali się uczniowie ZS CKR w Sokołowie Podlaskim - jako Orszak Europejski stanowili świtę Króla Kacpra VII. Uczniowie klasy I MT wystąpili jako rycerze ubrani w czerwone płaszcze i białe tuniki, na głowach mieli hełmy, w rękach włócznie i tarcze, a uczennice klasy I MT były dwórkami w czerwonych welonach. W tegorocznym orszaku wzięli udział także uczniowie z klasy mundurowej III MT, a opiekę nad uczniami sprawowały panie Agnieszka Kruszyńska i Elżbieta Sarnecka. Ale swoich przedstawicieli miały też inne szkoły z terenu miasta, na czele ze współorganizatorem orszaku – Zespołem Szkół Salezjańskich Lux Sapientiae. 
Kolejnym przystankiem był Zespół Szkół nr 1 im. K. K. Baczyńskiego. Przed halą sportową uczniowie wystawili scenkę o uczcie u Heroda, mówiącą o odwiecznej walce dobra ze złem. Zagrał i zaśpiewał też zespół Szara Band.
Orszak zakończył się pod Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, który był współorganizatorem wydarzenia. Tu wszystkich powitał dyrektor SOK Marcin Celiński. Trzej królowie złożyli Bożemu Dziecięciu dary. Wystąpił Chór Kameralny KOE, który zaprezentował własne interpretacje kolędy, ale też wziął udział w kolędowaniu z mieszkańcami miasta.

Zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski podziękował uczestnikom za tak liczny udział w orszaku i złożył życzenia noworoczne. - Życzę wiary, która góry przenosi. Nadziei – która pozwala myśleć o przyszłości i patrzeć w nią z optymizmem. I miłości, bez której życie byłoby puste i nic niewarte – podkreślił.

Na koniec ksiądz Sylwester Pawlak, wicedyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich poprowadził wspólną modlitwę i udzielił uczestnikom orszaku błogosławieństwa. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja i strażacy z OSP Cukrownia.

(BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

xcvzxcvz

4 6

co nie podobały się wpisy wię cje usunięto rano czytałem 10:20, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZapytajnikZapytajnik

9 9

Ja mam pytanie gdzie są maseczki ?? Czy juz ludzie całkiem poglupieli ??? 12:44, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahahaHahaha

5 4

Gdyby była cenzura to te wpisy wyżej też byłyby usunięte a sensu w nich żadnego. 13:16, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do hahado haha

1 1

usuneli. cenzura 10:57, 10.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%