Zamknij
REKLAMA

Bajkowe życie to nie tylko komputer i słodycze...

09:41, 16.04.2022 | INFO/FOT. ZS NR 1
Skomentuj
REKLAMA

„To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota i srebra” (Mahatma Gandhi). Pod takim właśnie hasłem 7 i 8 kwietnia 2022 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się 6. edycja projektu edukacyjnego „Przez bajki w świat”.

Grupa teatralna „Sposób na teatr” z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim przygotowała dla przedszkolaków i dzieci z powiatu sokołowskiego widowisko zatytułowane „Żyjesz zdrowo - jest bajkowo”, które w swobodny i humorystyczny sposób promowało zdrowy styl życia. Specjalistami zachowania prawidłowej kondycji fizycznej stali się Kopciuszek i książę Kacper. Ich miłość do sportu uświadomiła najmłodszym, że bajkowe życie nie polega na spędzaniu wolnego czasu przed komputerem i zajadaniu się słodyczami, ale może być zdrowsze i ciekawsze poprzez ćwiczenia na świeżym powietrzu oraz spożywanie owoców i warzyw.

Niezwykle utalentowani uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim swoim arcymistrzowskim występem bez wątpienia podbili serca publiczności. Młodzi aktorzy w wirtuozowski sposób połączyli grę aktorską z tańcem, elementami akrobatyki oraz śpiewu, tworząc piękną, pełną nieprawdopodobnych zdarzeń, opowieść. A dowodem wdzięczności widzów były uśmiechy na ich twarzach, gromkie brawa, owacje na stojąco i słodkie upominki.

Na spektaklu gościli: przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, wicestarosta Ryszard Domański i dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Małgorzata Baranowska, a wśród najmłodszych widzów - dzieci oraz opiekunowie z Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka, Miejskiego Przedszkola nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 3, Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka”, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Zespołu Szkół Salezjańskich i Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6.

Projekt przygotowali: pani Agnieszka Pachołowska, pani Magda Filipiak, Eliza Chomać, Klaudia Karczmarek, Klaudia Kruk, Martyna Lipka, Dobrosława Mosiej, Julia Ryć, Kacper Kopa, Tomasz Młynik, Jakub Prokopczuk, Kacper Tręda.

Grupa teatralna Sposób na teatr serdecznie dziękuje za wsparcie oraz pomoc w realizacji projektu Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim - Pani Dyrektor Małgorzacie Baranowskiej, Pani Wicedyrektor Beacie Pękale, Pani Wicedyrektor Jolancie Cudziło-Abramczuk, Panu Wicedyrektorowi Piotrowi Adamczukowi oraz Dyrektorowi Sokołowskiego Ośrodka Kultury - Panu Marcinowi Celińskiemu wraz z pracownikami. Szczególne podziękowania kieruje do Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim za finansowe wsparcie naszego projektu. Dzięki niemu młodzi aktorzy za swoje ogromne zaangażowanie w przedsięwzięcie edukacyjne i promocję szkoły w środowisku lokalnym otrzymali nagrody rzeczowe.

(INFO/FOT. ZS NR 1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%