Zamknij
REKLAMA

„Miało się mieć ku wiośnie i szczęściu, między innymi”

08:36, 22.04.2022 | JOANNA PRÓCHENKO, ANNA KAŃKOWSKA-ROGALA, FOT. URSZULA LIPIŃSKA
Skomentuj
REKLAMA

21 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Nowej Wsi odbyło się wyjątkowe przedsięwzięcie wielkanocne. Program słowno-muzyczny „Powiedz ludziom, że kocham ich…” został przygotowany przez szkolne koło teatralne.

Zagrano go dwa razy - raz dla społeczności szkolnej, drugi - dla mieszkańców i władz gminy. Na imprezę przybyli: Wójt Gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur, zastępca Ewa Waszkiewicz, pracownik Urzędu Gminy Beata Gromek, radni Krystyna Gregorczyk i Maciej Komycz oraz sołtys Nowej Wsi Krzysztof Hardej.
Dyrektor ZO w Nowej Wsi Joanna Benedykciuk powitała zebranych gości i licznie przybyłych mieszkańców Nowej Wsi i okolicznych miejscowości oraz serdecznie zaprosiła do obejrzenia programu. Program rozpoczynający się fragmentem wiersza Wisławy Szymborskiej „Schyłek wieku” okazał się trafną refleksją na temat współczesności:

Miało się mieć ku wiośnie
i szczęściu, między innymi.

Strach miał opuścić góry i doliny.
Prawda szybciej od kłamstwa
miała dobiegać do celu.

Miało się kilka nieszczęść
nie przydarzać już,
na przykład wojnai głód, i tak dalej.

Widzowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w treść pięknych pieśni, wierszy ks. Jana Twardowskiego i z dialogów z „Małego Księcia”, które skłaniały do refleksji nad sensem męki i śmierci Chrystusa, i triumfem zmartwychwstania. Celem przedstawienia było ukazanie tego, co w życiu każdego z nas powinno być najważniejsze: poszanowanie drugiego człowieka, prawdziwa, szczera przyjaźń, miłość, empatia, a nie szukanie szczęścia w pieniądzach, sławie czy ucieczce od codzienności.
W czasach, gdy ludzie skłonni są skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie świąt, „idą zaśpieszeni każdy w swoją stronę” warto się na chwilę zatrzymać i zwrócić myśl ku temu, co w Święcie Zmartwychwstania najistotniejsze; przestać się wreszcie oszukiwać, że to ilość lajków i znajomych na portalach społecznościowych świadczy o tym, ile człowiek jest wart.

(JOANNA PRÓCHENKO, ANNA KAŃKOWSKA-ROGALA, FOT. URSZULA LIPIŃSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%