Zamknij
09:51, 13.05.2020

12 maja to Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych – święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. W Polsce święto obchodzone jest, jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.
Zawód pielęgniarki ma już tysiące lat, a jednak mimo ciągłego postępu technologicznego w medycynie żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu.
To właśnie pielęgniarki i położne są przy nas w najtrudniejszych chwilach życia, towarzyszą podczas narodzin i ostatniego pożegnania. Zawsze gotowe nieść pomoc, wysłuchać, powiedzieć coś ciepłego. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest więc znakomitą okazją, żeby docenić ich pracę, zaangażowanie i wybór wyjątkowego zawodu.
Wszystkim Pielęgniarkom i Położnym pracującym w naszych szpitalach z okazji dzisiejszego Święta dziękujemy za troskę, opiekę i serce okazywane pacjentom. W tych trudnych czasach życzymy duo szczęścia, zdrowia, i satysfakcji z pełnienia zaszczytnej misji, jaką stanowi Wasz zawód. A do życzeń dołączają się również dzieci z Przedszkola w Nowej Wsi.
ANNA GOMZA

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA