Zamknij
12:46, 06.10.2020

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się już od 2011 r. i obchodzony jest zawsze w pierwszy piątek października. W tym roku to już dziesiąta edycja!.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi także chcieli uczcić to święto. Pod opieką nauczycieli matematyki z wielkim zaangażowaniem rozpoczęli przygotowania, aby wziąć udział w międzynarodowym święcie.
W tym dniu lekcje matematyki były nietypowe i zarazem wyjątkowe. Dzieci podczas różnorodnych konkursów, zawodów mogły popisać się swoją matematyczną wiedzą, a przede wszystkim sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia. Połączenie lekcji w-f z matematyką? – nic prostszego, gra „Królowa skakanki”, a także „Piłkarz matematyk” przyniosły wiele radości i satysfakcji uczniom. Podczas rywalizacji uczestnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną, a przy tym popisać się umiejętnością posługiwania się tabliczką mnożenia w różnych sytuacjach.
Wrażeń i emocji nie brakowało, współzawodnictwo o punkty podnosiło tylko temperaturę turnieju. Na koniec matematycznego święta, z poszczególnych klas zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy. Uczniów z najwyższymi wynikami komisja uhonorowała certyfikatem „Ekspert tabliczki mnożenia”.
Takie wyjątkowe święto dało wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji i pokazało , że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna i ułatwia codzienne życie.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz