Zamknij
18:28, 06.04.2021

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2021 obchodzony jest 2 kwietnia. Uczniowie zarówno z Przedszkola, jak i ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi mimo świątecznej przerwy włączyli się do akcji. Kolorem niebieskim wyrazili swoją solidarność z osobami z autyzmem.
To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, 18 grudnia 2007 r. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na autyzm oraz ich rodzinami.
Przystępując do akcji promowaliśmy empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie staramy się tworzyć przyjazne otoczenie pamiętając o tym, jak ważna jest wzajemna akceptacja.
Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za włączenie się w tegoroczne obchody.

ANNA GOMZA, ANNA KAŃKOWSKA-ROGALA

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA