Zamknij
REKLAMA
19:33, 28.04.2021

W środę, 28 kwietnia, w Kosowie Lackim oficjalnie otwarto plac rekreacyjno-wypoczynkowy przy stadionie, którego elementem jest tężnia solankowa – pierwsza w powiecie sokołowskim. W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, członkowie zarządu: Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, władze samorządowe na czele z burmistrzem Janem Słomiakiem i mieszkańcy.
Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego z funkcją relaksacyjną w Kosowie Lackim to oprócz tężni solankowej także plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna dla dorosłych. Zadanie kosztowało 566,7 tys. zł, a dofinansowanie pozyskane przez samorząd z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 to 254. tys. zł.
Goście z władz województwa obejrzeć mogli efekty, jakie dała przebudowa i doposażenie boiska sportowego w Kosowie Lackim (zamontowano tam m.in. zraszacze do murawy, postawiono toalety). Tu koszt prac to blisko 250 tys. zł, a dofinansowanie pozyskane z z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 wyniosło 100 tys. zł.
W środę podpisano też umowę na dofinansowanie przez samorząd Mazowsza budowy oczyszczalni ścieków w Kosowie Lackim. Dotacja wyniesie 4 mln zł.

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA