Zamknij
REKLAMA
08:12, 03.08.2022

Punktualnie o godzinie 17.00 w poniedziałek, 1 sierpnia, mieszkańcy gminy Sterdyń zgromadzili się przy pomniku upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej. Władze gminy i dyrekcja GOKiS złożyły kwiaty i zapaliły znicze, był też krótki program artystyczny.
1 sierpnia 2022 r. w Sterdyni odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Po wybrzmieniu o godz. 17.00 sygnału syreny strażackiej jednostki OSP Sterdyń, mieszkańcy gminy, zgromadzeni przy pomniku żołnierzy Armii Krajowej, minutą ciszy uczcili pamięć poległych powstańców. Następnie pani Grażyna Sikorska, Wójt Gminy Sterdyń powitała wszystkich zgromadzonych oraz nawiązała do wydarzeń związanych z wybuchem Powstania Warszawskiego.
Anna Kur, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni, przybliżyła historię jednego z najważniejszych, a zarazem najbardziej dramatycznych wydarzeń w dziejach miasta. Zwróciła uwagę na konieczność budowania kolejnego ogniwa w łańcuchu pokoleń mieszkańców gminy, związanego silnymi emocjami wokół tradycji godziny „W”.
Wiązanki z kwiatów złożyły delegacje władzy samorządowej: Wójt Grażyna Sikorska i Zastępca Wójta Tomasz Rostkowski, prezes Gminnego Koła PiS Zbigniew Kolanek oraz dyrektor GOKiS w Sterdyni Anna Kur. Zapłonęły również białe i czerwone znicze przyniesione przez uczniów i pracowników oświaty z Zespołu Szkół w Sterdyni oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazowie. Przy pomniku wartę honorową pełnili druhowie z 25. Drużyny Harcerskiej „Łazy” ze Szkoły Podstawowej w Łazowie – Aleksander Kur i Marcin Kuć.
Uroczystość dopełniło wspólne wykonanie utworu pt. „Warszawskie dzieci”, który zaintonowała Liwia Długosz.
Na zakończenie Pani Wójt serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom uroczystości za liczne przybycie oraz przyniesienie symbolicznych kwiatów i zniczy.

EDYTA WOLĘCKA-DŁUGOSZ

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA