Zamknij
REKLAMA
07:28, 16.09.2022

Coraz popularniejszym sposobem na urozmaicenie szkolnej i przedszkolnej rutyny jest obchodzenie tzw. nietypowych dni, których znajdziemy w kalendarzu całkiem sporo – od święta pingwinów po dzień spadających liści. Dobór święta, które chcemy uczcić z dziećmi, uzależniony jest przede wszystkim od treści i wartości, które chcemy z nimi poruszyć i omówić. Z pewnością jedną z atrakcyjniejszych i kolorowych propozycji jest Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodzony jest od 2009 roku i odnosi się do uniwersalnych wartości: współpracy, kreatywności i odwagi.
Jest to bowiem najbardziej znane święto, które pozwala dzieciom na rozwijanie kreatywności, swojej odwagi w działaniu poprzez dobrą i niezapomnianą zabawę. Wiele instytucji kultury na całym świecie, w tym szkoły i przedszkola organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
W przedszkolu w Czerwonce nie zabrakło kropek tych małych i tych dużych, papierowych i malowanych, rysowanych i wycinanych, a wszystko po to, aby uczcić Dzień Kropki. Przedszkolaki same odrysowywały kółeczka, które były imitacją jesiennych liści i stworzyły wspólnie kolorowe drzewko. Maluchy wykonały śliczne muchomory przyozdobione białymi kropkami. Każde z dzieci wykonało własną opaskę przyozdobioną kolorowymi kropkami. Pojawił się również kropkowy deszczyk i zabawy z chustą animacyjną. Przedszkolaki przy użyciu farb i kredkowych stempelków, tworzyły kropkowe dzieła sztuki na kartkach papieru. Każdy znalazł coś dla siebie. Każde dziecko wykazało się nie lada talentem i wyobraźnią podczas dzisiejszych zajęć.
SYLWIA KOSIERADZKA

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA