Zamknij
REKLAMA
07:42, 21.09.2022

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Co roku w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling.
W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja była przeprowadzona pod hasłem "Wszystkie śmieci nasze są".
W przedszkolu w Czerwonce również propagowano tak znakomitą akcję. Nauczyciele przypomnieli, jak ważne jest dbanie o środowisko. Przedszkolaki segregowały śmieci, uczyły się jakie mamy kolory worków i pojemników na odpady, wykonały także pracę plastyczną pt: "Segregujemy", a wszystko po to, aby w przyszłości dzieci pamiętały o dbaniu o swoje najbliższe środowisko.
SYLWIA KOSIERADZKA

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA