Zamknij
REKLAMA
12:33, 16.11.2022

W uroczystych obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięli udział: Wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk, przedstawiciele Rady Gminy Repki oraz Rady Powiatu Sokołowskiego, księża, przedstawiciele służb policji i straży pożarnej, sołtysi, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie, przedstawiciele gminnych organizacji oraz mieszkańcy gminy. Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościołach Parafialnych w Repkach, Skrzeszewie oraz Wyrozębach. Po mszach przybyłe delegacje złożyły wieńce w miejscach upamiętniających poległych Bohaterów, którym towarzyszyła modlitwa oraz odśpiewanie hymnu państwowego.
11 listopada przy budynku strażnicy OSP Repki miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.
Maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Projekt „Pod biało-czerwoną” ma na celu zjednoczyć kraj i mieszkańców oraz zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA