Zamknij
REKLAMA
21:57, 22.11.2022

17 listopada 22. Gromada Zuchowa Łowcy Przygód i 22. Grunwaldzka Drużyna Harcerska Azymuty bawiły się na wspólnej zbiórce andrzejkowej przygotowanej przez zastęp ŻABKI z 22GDH AZYMUTY. Były więc wróżby, wesołe zabawy, tańce! Nad przebiegiem Andrzejek czuwała dh. HO Maria Pioeczyska – drużynowa 22GDH Azymuty.

Tego wieczoru 22. GZ Łowcy Przygód świętowała też 3. rocznicę działalności. Już od 3 lat dzieci z terenu gminy Jabłonna Lacka mogą uczestniczyć w zbiórkach zuchowych. Łowcy Przygód świętowali tę rocznicę w gronie 22. GDH AZYMUTY, z której większość harcerek i harcerzy była właśnie w 22. GZ Łowcy Przygód! Był oczywiście tort i głośne 100 lat! Zbiórka andrzejkowa była tez okazją do podsumowania przez zuchy zdobywania tropu Rycerza. Podczas zabawy andrzejkowej odbyło się pasowanie na rycerzy i damy dworu..- Wielce my radzi, że tak licznie dziatwa nasza na bal przybyła. Wiele zacnych osób się tu zebrało by w tak podniosłym wydarzeniu uczestniczyć. Wielka radość nas spotkała. Do stanu rycerskiego wielu dzielnych chłopców dołączy, by postępkiem swoim o cnotach swych dowód dawać. Piękne białogłowy damami dworu zostaną mianowane. Uśmiechem swym rozweselać nas będą i pomocą zawsze służyć – usłyszały zuchy od swojej drużynowej phm. Anny Kożuchowskiej-Kurylak. Zarówno zuchy, jak i harcerze tego wieczora bawili się znakomicie.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA