Zamknij
REKLAMA
09:06, 24.11.2022

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania. Ważną rolę w życiu ludzi, w tym dzieci i młodzieży, odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Możliwość taką daje nam SKO - Szkolna Kasa Oszczędności.
W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Grochowie zorganizowano spotkanie promujące Szkolną Kasę Oszczędności. Głównym celem prowadzenia SKO jest wyrobienie nawyku oszczędzania wśród dzieci naszej szkoły. SKO to świetna zabawa dla dziecka a przede wszystkim nauka oszczędzania i uświadomienie uczniom, że systematycznie odkładane pieniądze w bliższej czy dalszej przyszłości przyniosą zysk w różnej postaci, np. kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje, kwoty na zakup wymarzonej rzeczy czy nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.
Podczas spotkania uczniowie z klas I-VI obejrzeli filmik, gdzie Żyrafa Lokatka przypomniała zebranym jak działa SKO, jak z niej korzystać oraz opowiedziała o zasadach oszczędzania w SKO. Dzieci wysłuchały też krótkich wypowiedzi na temat różnych definicji związanych z SKO. Kolejnym punktem spotkania był turniej drużyn z kl. I-VI, podczas którego uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami dotyczącymi oszczędzania.
Na koniec spotkania nastąpiło podsumowanie ogłoszonego wcześniej szkolnego konkursu pt. „Moja SKO - Skarbonka”. Decyzją jury, czyli wszystkich pracowników szkoły, którzy oddali swoje głosy na wybrane skarbonki oznaczone numerkami, I miejsce w kategorii  kl. I-III zdobył Kacper Jankowski (kl. I) , II miejsce Adam Bogucki (kl. II), a III miejsce Mikołaj Wikieł (kl. I). Wyróżnienie przyznano Marii Lachowskiej (kl. II). Natomiast w drugiej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła Gabriela Lachowska (kl. V), natomiast wyróżnienie zdobył Kacper Wikieł (kl. VI). Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczniowie, którzy wykonali skarbonki na konkurs otrzymali dyplomy i drobne upominki. Przyznano także nagrodę Laureata Internautów. Nagrodę można było uzyskać poprzez otrzymanie największej ilości reakcji otrzymanych pod zdjęciem skarbonki, udostępnionym na fanpage szkoły na Facebooku, otrzymała ją Jagoda Mikołajewska z kl. I.
Nagrody dla uczniów ufundował PKO Bank Polski.

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA