Zamknij
15:15, 15.10.2020

6 października w Szkole Podstawowej w Grochowie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych uczniów. W tym roku ze względu na zagrożenie pandemią, uroczystość odbyła się bez udziału rodziców, w wąskim gronie szkolnym.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek i recytacja wierszy. Po zakończeniu części artystycznej, zebrani zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Joanna Telak. Pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Grochowie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia oraz legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez wychowawcę. Najmłodsi otrzymali upominki od rodziców i starszych kolegów i koleżanek. Dziękujemy bardzo wychowawcom klas II-III za pomoc w organizacji uroczystości.
DANUTA ODOWSKA

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz