Zamknij
REKLAMA
16:06, 23.03.2021

Wiosna to chyba najbardziej wyczekiwana przez nas wszystkich pora roku. Z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni zachęcające do spędzania czasu na zewnątrz. Wiosną świat wydaje się jakby piękniejszy. Świętowanie nadejścia tej absolutnie wyjątkowej pory roku na stałe wpisało się w harmonogram świąt w Przedszkolu w Nowej Wsi.
22 marca 2021 r. tradycyjnie przedszkolaki na pożegnanie zimy "topiły" Marzannę. Maluchy i starszaki zebrane przed przedszkolem, wokół słomianej panny krzyczały donośnymi głosami: Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, ciebie pożegnamy – wiosnę powitamy” i rozpoczęły ulicami Nowej Wsi marsz ku wiośnie. Za pomocą głośnych okrzyków, piosenek i wierszy zgromadzeni prosili wiosnę, aby jak najszybciej przybyła. Dzieci symbolicznie, dokonały utopienia kukły i prosiły o więcej słońca i wiosenną aurę. Panowanie zimy zakończyło się na dobre, kiedy Marzanna odpłynęła daleko do morza… Wreszcie Pani Wiosna mogła poczuć się najważniejsza! Mamy nadzieję, że już niedługo słońce zagości na dobre i z każdym dniem będzie coraz cieplej.
ZO W NOWEJ WSI

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@zyciesokolowa.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA