Zamknij

środa, 16.05, godz. 18.00

Sala widowiskowa SOK

Bilety: 30 zł

W ramach obchodów Dni Sokołowa zapraszamy na wyjątkowy koncert Marcina Wyrostka wraz z zespołem pt. "Muzyka korzeni". Koncert poprzedzą warsztaty dla akordeonistów prowadzone przez Marcina Wyrostka (godz. 15:00)
"Muzyka korzeni" to tytuł nowego projektu realizowanego w 2018 roku przez Mazowiecki Instytut Kultury. Wiąże się on bezpośrednio z promocją nowej płyty akordeonisty - Marcina Wyrostka - zwycięzcy drugiej edycji programu Mam Talent, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.
Płyta POLACC pojawiła się na rynku w październiku minionego roku. Pierwszy promujący ją koncert miał miejsce 14 stycznia 2018 roku w Filharmonii Narodowej.
MIK włączając się w organizację dalszych koncertów na terenie województwa mazowieckiego, jako główny ich organizator zaprosił do udziału w tym przedsięwzięciu pięciu partnerów - współorganizatorów: Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Mławie, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Konstanciński Dom Kultury w Konstancinie-Jeziornie, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Sokołowski Ośrodek Kultury w Sokołowie Podlaskim.
Ostatni, zamykający cykl koncert odbędzie się 16 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury.
Repertuar koncertu oparty będzie na programie pochodzącym z nowej płyty, będącej autorskim spojrzeniem Marcina Wyrostka na muzykę korzeni, czyli muzykę polską zarówno ludową, klasyczną jak i rozrywkową. W programie pojawią się m.in. utwory wybitnych, polskich kompozytorów: Wojciecha Kilara, Mikołaja Góreckiego, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego. We wszystkich utworach niewątpliwie zauważalna będzie wirtuozeria Marcina Wyrostka. Podkreślać ją będzie charakterystyczna dla jego wykonawstwa sztuka improwizacji.
W koncercie Marcinowi Wyrostkowi towarzyszyć będą: Marcin Jajkiewicz - wokal, Mateusz Adamczyk-skrzypce, Daniel Popiałkiewicz - gitara, Agnieszka Haase-Rendchen - fortepian, Piotr Zaufal - gitara basowa, Krzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjne.

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone