Zamknij

środa, 26.09, godz. 18.00

Galeria DOM w SOK

Bilety: 20 zł

W ramach trzeciej już edycji cyklu Swing Club na Mazowszu wraz z Mazowieckim Instytutem Kultury zapraszamy na koncert pt. "Chopin na strunach", który tematycznie związany będzie z osobą wielkiego polskiego pianisty i kompozytora – Fryderyka Chopina. Tym samym wpisuje się on w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Troje znakomitych muzyków: skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk,klasyczny gitarzysta Romuald Erenc, basista jazzowy Piotr Rodowicz, których zawsze nurtowała myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzysta? lub kontrabasista?? Dlatego stworzyli projekt zatytułowany „Chopin na strunach”.
Wszystkie utwory, które znalazły się w projekcie, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą role? w muzyce Fryderyka Chopina. W projekcie tym, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji, który jest bardzo bliski muzykom i czyni go bardzo ciekawa? propozycja? dla tych, którzy kochają muzykę Chopina, a jednocześnie są otwarci na wszystko, co świeże i twórcze może się pojawić we współczesnej sztuce.
Program cykluSwing Club na Mazowszujest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Koncerty prowadzi inicjator i gospodarz Swing Club - Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Sokołowski Ośrodek Kultury należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacjiSwing Clubu na Mazowszu. W 2018 roku w ramach cyklu zaplanowane są w Sokołowie Podlaskim 3 koncerty.
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, współorganizator: Sokołowski Ośrodek Kultury, współfinansujący: STOART
Wykonawcy: Maciej Strzelczyk/skrzypce, Romuald Erenc/gitara klasyczna, Piotr Rodowicz/kontrabas, Adam Ferch/ prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

 

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone