Zamknij

piątek, 15.02, godz. 19.00

Sokołowski Ośrodek Kultury

Bilety: 20 zł

Jazz z Wami oraz Sokołowski Ośrodek Kultury zapraszają na wspaniały koncert wokalistki i kompozytorki Sabiny Meck wraz z zespołem. Sabina Meck Sextet tworzą muzycy związani z Instytutem Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Projekt zawiera autorskie kompozycje liderki Sabiny Meck, które pochodzą z płyty Sabina Meck – „Love is here” (2016), a także polskie piosenki o charakterze jazzowym.
Muzycy wystąpią w składzie:
Sabina Meck – śpiew
Łukasz Kokoszko – gitara
Przemysław Chmiel – saksofon
Michał Jakubczak - fortepian
Mateusz Szewczyk – kontrabas
Szymon Madej – perkusja

Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, producentką i autorką tekstów. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kompozycji i aranżacji. Wiosną 2016 roku, ukazał się debiutancki album solowy Sabiny, zatytułowany „Love is Here” (For-Tune). Sabina Meck otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2017, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Muzyka Jazzowa. Laureatka I nagrody w konkursie Blue Note Poznań Competiton (2014) w kategorii wokalnej. W 2015, wraz z założonym przez siebie zespołem SoundMeck, zdobyła Grand Prix na festiwalu Grupa Azoty Jazz International Contest w Tarnowie. Jury przyznało Sabinie również indywidualną nagrodę specjalną – Największy Talent Festiwalu. Jesienią tego samego roku, otrzymała II miejsce w IX Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, w kategorii „temat jazzowy”, za utwór „A part of me”.
W kwietniu 2017 roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, ukazał się album „Eruption,” prowadzonego przez wokalistkę, zespołu SoundMeck. Na płycie znalazły się wyłącznie autorskie kompozycje liderki. W 2018 roku, Sabina otrzymała
Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone