Zamknij

środa, 12.06, godz. 18.00

Sokołowski Ośrodek Kultury

Bilety: 20 zł

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert jazzu tradycyjnego z programem w stylu nowoorleańskim w wykonaniu RB Dixie Five, który odbędzie się 12 czerwca o godz. 18:00. Koncert poprowadzi inicjator i gospodarz cyklu Swing Club na Mazowszu - Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie - od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Sokołowski Ośrodek Kultury należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W 2019 roku w ramach cyklu planowane są w Sokołowie Podlaskim 3 koncerty.
W 2019 roku Mazowiecki Instytut Kultury https://www.facebook.com/mazowieckiinstytutkultury/  prezentuje czwartą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już siódmy rok cyklu spotkań muzycznych - Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 80 koncertów i wystąpiło ponad 400 wykonawców.
RB DIXIE FIVE założony został w 2014 roku przez jego leadera, multiinstrumentalistę - Romana Bartnickiego. Zespół wykonuje muzykę w stylu nowoorleańskim, tzn. w typowym dla Nowego Orleanu i jego ulicznych parad w składzie instrumentalnym: Roman Bartnicki – suzafon, Robert Szczerba - puzon, Janusz Witko - klarnet, Dominik Mietła - trąbka, Roman Zydroń - banjo.
Na repertuar zespołu duży wpływ wywarła muzyka wykonywana przez osoby, których kariery muzyczne miały początki w Nowym Orleanie, a mianowicie: Louisa Armstronga, Kida Ory, Joe „King” Olivera.
Choć zespół jest młody, to grają w nim doświadczeni muzycy, absolwenci klasycznych szkół muzycznych i wydziałów jazzu tych uczelni. Dużą popularnością cieszą się w ich wykonaniu parady uliczne przeprowadzane na wzór parad Nowego Orleanu (dwukrotny pobyt leadera w Nowym Orleanie). Zespół jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie - Old Jazz Meeting – Złota Tarka 2015.
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Współorganizator: Sokołowski Ośrodek Kultury
Współfinansujący: STOART
 

© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone