Zamknij

sobota, 09.11, godz. 19.00

Od 9.11.2019 do 9.11.2019

Sokołowski Ośrodek Kultury

Bilety: 90 zł

Zapraszamy na 41. edycję Zaduszek Jazzowych. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do zarezerwowania czasu 9 listopada (sobota) i wzięcie udziału w największej jazzowej imprezie w regionie!

Na naszej zaduszkowej scenie usłyszymy:
- Włodzimierz Nahorny Trio
- Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski Band z  jazzowymi interpretacjami piosenek Andrzeja Zauchy
- Zaduszkowy projekt Jazz z Wami poświęcony polskim artystom - Januszowi Muniakowi, Krzysztofowi Komedzie Trzcińskiemu, Andrzejowi Trzaskowskiemu, Jarosławowi Śmietanie. W projekcie wezmą udział muzycy: Kuba Płużek, Barek Prucnal, Jakub Mizeracki, Zbyszek Szwajdych, Arek Skolik, Piotr Południak, Grzegorz Dowgiałło, Bartek Noszka.

Włodzimierz Nahormy Trio to najdłużej istniejące trio w historii polskiego jazzu – w tym samym składzie od 1993 roku. Jest ono bazą wszystkich projektów Nahornego: "Śpiewnik Nahornego", "Kolędy na cały rok", "Piosenki lwowskie" i Nahorny Sextet "Chopin Genius Loci". Trio występuje w składzie:
- Włodzimierz Nahorny / piano
- Mariusz Bogdanowicz / bas
- Piotr Biskupski / perkusja

Włodzimierz Nahorny to postać nie mająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej.
Muzyka Tria to wspaniałe, niepowtarzalne kompozycje leadera. Charakter muzyki, pomimo, że utrzymany w kanonie klasycznego tria jazzowego, nosi romantyczne i słowiańskie piętno. Jest to przekrój twórczości leadera. Znajdują się tu utwory pisane specjalnie na trio oraz instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego: "Księżyc nad Kościeliskiem", "Czas rozpalić piec" czy słynny, uznany za najpiękniejszy polski temat "Jej Portret".

Myrczek & Tomaszewski Band
ZAUCHA to widowisko muzyczne kultywujące pamięć o Andrzeju Zausze, jednym z najwybitniejszych artystów polskiej estrady. Projekt współtworzą wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski wraz z jedenastoosobowym zespołem. Wykonają oni najciekawsze przeboje Zauchy z różnych lat jego działalności, wszystkie w nowych aranżacjach. Utwory zostały opracowane na duży skład instrumentalny, aby jak najwierniej oddać ich różnorodność stylistyczną. Oprócz samego dostarczenia rozrywki słuchaczom, celem twórców projektu jest również zaprezentowanie jak wszechstronnym i kreatywnym muzykiem był Andrzej Zaucha. W programie m.in. Byłaś serca biciem, Bądź moim natchnieniem, C’est La Vie, Jak na lotni, Wymyśliłem Ciebie, W złotych kroplach deszczu, Tanńczaąc w powietrzu, Piosenka na przebudzenie, Nas nie rozdzieli.