Zamknij

niedziela, 19.01, godz. 18.00

Od 19.01.2020 do 19.01.2020

Sala widowiskowa SOK

Bilety: 20 zł

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na uroczysty Koncert Karnawałowy w wykonaniu orkiestry Liw Concert Band, Chóru Kameralnego KOE oraz solistów. Muzycy wykonają ciekawe aranżacje utworów polskich kompozytorów, pojawią się również znane pozycje muzyki filmowej oraz rozrywkowej.

Wykonawcy:
Liw Concert Band - dyr Piotr Szczepanik
Chór Kameralny KOE - dyr Aneta Mroczek
Soliści: Nela Zawadzka – vocal, Maja Szczepanik – vocal, Marcel Wójcik – vocal, Mateusz Żurawski – obój, Kami Skorupski - saksofon

Liw Concert Band zespół o wielkich tradycjach muzycznych. Tworzą go łodzi i ambitni muzycy z miejscowości Liw i nie tylko. Orkiestra odnosi wiele sukcesów na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach oraz występuje z uznanymi artystami. Ciągle rozwija się, przełamuje stereotypy, a jej największym priorytetem jest kształcenie dzieci i młodzieży. 
Początki liwskiej orkiestry sięgają roku 1908, jej założycielem był ksiądz Karol Leszczyński, ówczesny wikariusz  liwskiej parafii, który z własnych funduszy wyposażył w instrumenty muzyczne zespół liczący 24 członków. Pierwszy publiczny występ odnotowano w sierpniu 1910 roku. Zespół istniał nieprzerwanie do 1935 aż do śmierci księdza. Orkiestra była reaktywowana kilkakrotnie:
- w latach 1948-1950 z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Franciszka Próchniewicza
- w latach 1986-1997 z inicjatywy proboszcza ks. Eugeniusza Syczewskiego
- 2003 r. - do chwili obecnej
W roku 2007 z inicjatywy ówczesnego prezesa Alfreda Rowickiego  postanowiono zatrudnić młodego muzyka, – pianistę, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Piotra  Szczepanika. Na przestrzeni kilkunastu dziesięciu lat można zaobserwować bardzo intensywny rozwój orkiestry oparty na bogatym i ambitnym repertuarze. Orkiestra odniosła wiele sukcesów, zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Zespół ciągle się rozwija stawiając głownie na edukacje dzieci i młodzieży.  Obecny skład Orkiestry tworzy młodzież oraz dorośli - będący jeszcze dziećmi grającymi w poprzedniej – dawnej Orkiestrze Parafialnej.

Chór Kameralny KOE działa w Sokołowskim Ośrodku Kultury od 2016 r. Założycielem i dyrygentem jest Aneta Mroczek. Instruktorem emisji głosu, który udziela cennych wskazówek chórzystom jest Anna Mitura. 
Już po roku działalności chór zdobył I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Carmen Fidei” w Łomży, a w 2018 roku Złoty Dyplom oraz nagrodę dla najlepszego dyrygent