Zamknij

środa, 22.01, godz. 19.00

Od 22.01.2020 do 22.01.2020

Kino Sokół

Bilety: 12 zł

Dyskusyjny Klub Filmowy Zbyszek zaprasza na "Pana T.", nowy film reżysera "Obławy" Marcina Krzyształowicza. Film zdobył Złotą Żabę dla Najlepszego filmu na Festiwalu Camerimage oraz Złotego Lwa dla Najlepszego aktora drugoplanowego (Sebastian Stankiewicz) na FPFF w Gdyni. Gościem będzie  dziennikarka filmowa Magdalena Felis.

O filmie: Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością.
To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

Magdalena Felis ? dziennikarka filmowa, ambasadorska Warszawskiej Szkoły Filmowej w środowisku filmowym. Realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych (Canal+, Polsat, Kino Polska, TVP Kultura, MetroTV) i dokumentów z planów filmowych „Drogówka”, „W imię...”, „Papusza”, "Misja Afganistan"), a także kronik filmowych z festiwali ? T-mobile Nowe Horyzonty, Sopot Film Festival, MFF Tofifest. Autorka obszernych wywiadów z autorytetami kina, muzyki i sztuki m.in. Davidem Lynchem, Aleksandrem Sokurowem, Andrzejem Wajdą, Andrzejem Chyrą, Agatą Buzek, Magdaleną Cielecką i Juliette Binoche. Na stałe współpracuje z „Urodą Życia”, Polsat Cafe, sopockim Teatrem na Plaży. Związana z projektem Kino Otwarte w Legionowie i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej. Razem z Igorem Nazarukiem zrealizowała dokument "Granica" o życiu na polsko-rosyjskim pograniczu.
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Gra na altówce. Mieszka w lesie.