Zamknij
REKLAMA

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie sokołowskim

00:07, 09.06.2022 | MATERIAŁ PROMOCYJNY
Skomentuj
REKLAMA

Kolejne 11 inwestycji w powiecie sokołowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 775 tys. zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Modernizacja kompleksu sportowego w Kosowie Lackim czy modernizacja strażnicy OSP Szkopy – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska (klub PSL), potrzeb w naszym regionie jest wiele. – A my staramy się pomagać gminom i powiatom im sprostać. Dofinansowywane przez nas inwestycje to projekty, o których rozmawiamy z wójtami, burmistrzami i starostami podczas naszych wizyt w regionie. Dlatego wiemy, że mieszkańcy oczekują tych inwestycji, a samorządy lokalne często bez naszej pomocy nie dałyby rady ich zrealizować. Zależy nam przede wszystkim na komforcie życia Mazowszan.

Mazowsze dla sportu
„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie sokołowskim wsparcie w wysokości ponad 581 tys. zł otrzymają 3 inwestycje.

– Dbanie o kondycję fizyczną jest ogromnie ważne, dlatego chcemy, aby wszyscy Mazowszanie mieli możliwość skorzystania z boisk, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych, ale także lodowisk czy skateparków. I ten program to umożliwia. Do tej pory dzięki naszej pomocy powstało już ponad 500 obiektów – podkreśla członki zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc (klub KO).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie sokołowskim:
– modernizacja kompleksu sportowego w Kosowie Lackim – 200 tys. zł;
– budowa zadaszenia trybun boiska piłkarskiego w Jabłonnie Lackiej – 300 tys. zł;
– modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy SP 1 w Sokołowie Podlaskim - etap 2 – 81 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych
Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 8 strażnic z powiatu sokołowskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył ponad 194 tys. zł.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie sokołowskim:
– remont strażnicy OSP Paczuski, gmina Bielany – 30 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Szkopy, gmina Repki – 25 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Wieska, gmina Jabłonna Lacka – 30 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Rytele-Olechny, gmina Ceranów – 6,3 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Nieciecz, gmina Sabnie – 21,4 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Cukrownia, miasto Sokołów Podlaski – 30 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Kostki, gmina Sokołów Podlaski – 24,3 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Paderewek, gmina Sterdyń Paderewek – 27 tys. zł.

(MATERIAŁ PROMOCYJNY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

DzikDzik

0 1

W sandałach kopać piłkę 🤣🤣🤣 17:00, 09.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Niosący ŚwiatłoNiosący Światło

1 0

To są specjalne sandały. Z koziej pały 22:16, 09.06.2022


Poseł cholewaPoseł cholewa

1 0

Teraz to będą inwestycje w powiecie jak nowy kierownik budownictwa zasiądzie na stołku. Uhuhuhu to wybrali …. Lepiej byc nie mogło. Jak starosta zagra tak pani t. zatańczy. 23:17, 09.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%