Zamknij
REKLAMA

Uczennice „Rolnika” zwyciężyły w konkursie „Inteligentne Rolnictwo”

07:35, 25.06.2022 | INFO/FOT. ZS CKR
Skomentuj
REKLAMA

Konkurs „Inteligentne Rolnictwo” to zwieńczenie cyklu zajęć ponadprogramowych dla uczniów szkół rolniczych realizujących program MRiRW i firmy Intel. W tym roku szkolnym program ten był realizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim przez nauczycieli informatyki i matematyki: Dorotę Imielińską i Judytę Stolarczyk.
 

[FOTORELACJA]849[/FOTORELACJA]

Inteligentne rolnictwo to nowa koncepcja, która odnosi się do zarządzania gospodarstwami rolnymi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w celu zwiększenia ilości i jakości produktów przy jednoczesnej optymalizacji wymaganej pracy ludzkiej. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie uczniów na zastosowanie sztucznej inteligencji (Artificial Inteligence, AI) w rolnictwie oraz wyposażenie przyszłych rolników w niezbędne umiejętności AI na prowadzenie gospodarstw rolnych w erze gospodarki cyfrowej.
 

Wynikiem nabytych przez uczniów wiadomości i umiejętności było opracowanie i wykonanie projektu na konkurs ogłoszony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi i firmę Intel. Projekty konkursowe miały być oparte o algorytm sztucznej inteligencji oraz realizować tematykę i ideę Celów Zrównoważonego Rozwoju w zakresie rolnictwa. Do konkursu przystąpiły 4 grupy projektowe reprezentujące ZSCKR w Sokołowie Podlaskim.

21 czerwca 2022 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Inteligentne Rolnictwo”. W uroczystości wzięli udział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, prezes firmy Intel w Polsce Bartosz Ciepluch, dyrektorzy szkół rolniczych prowadzonych przez MRiRW, uczniowie – autorzy projektów konkursowych i ich nauczyciele.
Podczas uroczystości zostały wręczone certyfikaty dla wyróżnionych w konkursie uczniów i ich nauczycieli oraz nagrody autorom pięciu zwycięskich projektów. Projekt pt: „Dobór wybranych roślin uprawnych do warunków środowiskowych”, którego autorami jest grupa: Milena Krzymowska, Kamila Tobota i Maja Szot, znalazł się w grupie najlepszych, nagrodzonych projektów, zajmując I miejsce. Milena, Kamila i Maja otrzymały gratulacje, dyplomy i nagrody z rąk wicepremiera Henryka Kowalczyka oraz zaprezentowały swój zwycięski projekt na forum. Zarówno projekt jak i jego prezentacja wzbudziły duże uznanie wśród zgromadzonych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(INFO/FOT. ZS CKR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

A może......A może......

6 4

To może już NAS rolników dopadło TO ,, Inteligentne Rolnictwo ,, --- Żywiec po 4,50 zł/kg i likwidacja pogłowia. Wołowe po 9 - 11 zł /kg , a kiełbasa ,, byle - co ,, po 30 zł /kg. Nawozy 300 % w górę i gdzie TE dopłaty do nich. Kowalczyk odejdz i nie wykańczaj NAS rolników -- Bo TO się zbiera , ale chyba wrócą czasy ,, Śp. Leppera ,, , a pamiętam ,, Zdany ,,???. 12:59, 25.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GratulacjeGratulacje

7 5

Gdyby Jackowski został dyrektorem Szarej to by były sukcesy szkoły szacunek dla pracowników . Ale niestety nie będzie 13:06, 25.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jurek Jurek

7 1

Rolnik się rozwija dzięki dyrektorowi Wróblewskiemu a w Szarej stagnacja. 19:31, 26.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%