Zamknij
REKLAMA

Już w poniedziałek ruszają pod Grunwald!

16:45, 10.07.2022 | 22. GDH
Skomentuj
REKLAMA

22 osoby z 22. GDH Azymuty i 22. GZ Łowcy Przygód już w poniedziałek 11 lipca wyruszają na Zlot Grunwaldzki.

[FOTORELACJA]858[/FOTORELACJA]

Harcerze wspólnie z zuchami od 3 lat są członkami Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich i jako jedyni w sokołowskim hufcu realizują program ogólnopolski ZHP. Odznaka Drużyny Grunwaldzkiej przyznawana jest co roku na podstawie przygotowanej kroniki z realizacji wielu zadań wykonywanych przez cały rok harcerski. Na Polach Grunwaldu będzie blisko 1000 harcerzy i zuchów z całej Polski.

W tym roku 22. GDH na zlot udaje się po raz pierwszy. Chcąc się dobrze do niego przygotować, w sobotę 9 lipca przećwiczyli sprawne rozstawianie namiotów. Harcerze serdecznie dziękują Gminnej Komisji Problemów Alkoholowych w Jabłonnie Lackiej za zakupienie dla nich namiotu harcerskiego typu gawra, a OSiR z Sokołowa Podlaskiego za użyczenie namiotu, który posłuży im jako kuchnia.

Podczas Zlotu Grunwaldzkiego odbędzie się Jarmark Regionów, podczas którego 22. GDH będzie prezentować swoją drużynę i region, z którego są. W sobotę przygotowali więc pachnące, glicerynowe mydełka z kwiatami z nadbużańskich łąk. Będą też na ognisku smażyć placki z jabłkami i rozdawać ulotki i gadżety otrzymane od Muzeum Motocykli w Drohiczynie, Urzędu Gminy Jabłonna Lacka, Urzędu Miasta Sokołów Podlaski i firmy Forum Rondo, która wsparła także finansowo ich wyjazd na Grunwald!

Najmłodsi uczestnicy reprezentacji na Zlot Grunwaldzki wykonali ser podpuszczkowy. Harcerze i zuchy samodzielnie przygotowali ser z mleka krowiego i przypraw, co było zaprawą przed służbą w drużynowej kuchni podczas Zlotu Grunwaldzkiego. Serdecznie dziękują Pani Ewie Pieczyskiej za pyszne mleko. Wszyscy przećwiczyli też musztrę i wspólnie wybrali piosenki na na zlotowy festiwal.

(22. GDH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

DamaDama

0 6

Mam nadzieje że wezmą ze soba maseczki, bo musisz chronoć siebie i innych 19:55, 10.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do damaDo dama

5 0

Do psychiatry, bez maseczki ale w kaftanie 20:26, 10.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BukiBuki

2 2

A w Sokołowie nic się nie dzieje 22:40, 10.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%