Zamknij
REKLAMA

Uczniowie wspominali swój pobyt w Grecji

09.57, 31.07.2022 OPR. BGG/FOT. SP W WYROZĘBACH I SKRZESZEWIE
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek, 25 lipca, w Wyrozębach i Skrzeszewie odbyły się spotkania młodzieży szkolnej, biorącej udział w projekcie Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, z senatorem, wiceministrem Zdrowia Waldemarem Kraską oraz rodzicami i społecznością szkolną.

[FOTORELACJA]871[/FOTORELACJA]

W Szkole Podstawowej w Wyrozębach gościa powitała dyrektor szkoły Małgorzata Czarnocka i oprowadziła po placówce. Następnie młodzież zaprezentowała zdobyte podczas pobytu w Grecji umiejętności i wiadomości. Uczniowie przedstawili mit grecki, taniec sirtaki, prezentację multimedialną pt. „Spotkanie z Grecją” oraz krótkometrażowy film z pobytu. Senator dziękując za zaproszenie i spotkanie pogratulował pani dyrektor i młodzieży tak wspaniałego wyjazdu. - Bardzo cieszę się z tego, że młodzież z małych środowisk szkolnych korzysta z unijnych projektów, rozwijających ich kompetencje – dodał. Na zakończenie wpisał się do kroniki szkolnej.

Tego samego dnia senator spotkał się też z młodzieżą z Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie, uczestniczącą w projekcie PO WER Ponadnarodowa mobilność uczniów.
W ramach projektu „Poznajmy się - kultura, tradycje, zwyczaje i obyczaje”, wychowankowie placówki w Skrzeszewie przebywali w okresie od 6 do 17 czerwca w Grecji na zaproszenie tamtejszej szkoły IEI.E.K LYDIA KEK SCHOOL, gdzie poznali szkołę grecką. Mieli okazję zintegrować się z tamtejszymi uczniami, poznać bliżej kulturę i język grecki. Swoim greckim kolegom zaprezentowali polską kulturę, tradycje, zwyczaje i obyczaje.
Uczestnicy projektu podzielili się swoimi wrażeniami, emocjami oraz efektami projektu z senatorem Waldemarem Kraską, dziękując za otwarte serce, wsparcie, zaangażowanie oraz pomoc w jego realizację.

- Jestem pod wrażeniem, jak pięknie wyglądają szkoły w Wyrozębach i Skrzeszewie. Gratuluję władzom gminy, że dbacie państwo o te placówki. Uczniowie mają bardzo dobre warunki do kształcenia się i rozwoju. Cieszę się, że uczniowie mogli spędzić dwa tygodnie w Grecji, poznać nowych kolegów i zobaczyć ciekawe miejsca - podsumował Waldemar Kraska.

 

(OPR. BGG/FOT. SP W WYROZĘBACH I SKRZESZEWIE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%