Zamknij
REKLAMA

Szachowe mistrzostwa diecezji drohiczyńskiej za nami

18:54, 13.09.2021 | INFO/FOT. STSz
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 11 września, w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim po raz czternasty rozegrano mistrzostwa diecezji drohiczyńskiej w szachach. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych szachistów spośród mieszkańców diecezji.

W zawodach wystartowało 29 zawodników z kilku miejscowości naszej diecezji, a najliczniej reprezentowane były: Sokołów Podlaski, Węgrów, Czeremcha i Sarnaki. Zawody zorganizowane zostały przez UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe we współpracy z Zespołem Szkół Salezjańskich i Diecezjalnym Duszpasterstwem Sportu. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: biskup drohiczyński Piotr Sawczuk, wiceminister zdrowia, senator Waldemar Kraska, poseł Marek Sawicki, burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula i starosta sokołowski Elżbieta Sadowska. Oprócz patronów finansowo imprezę wsparły sokołowskie firmy: Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Komunalnych, Polsero i Powiatowy Bank Spółdzielczy.

Na otwarcie zawodów przybył wiceminister Waldemar Kraska, który wraz z prezesem Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józefem Flazińskim, dyrektorem Zespołu Szkół Salezjańskich ks. Stanisławem Stachalem i diecezjalnym duszpasterzem sportu ks. Krzysztofem Domaraczeńko przywitał uczestników i wspólnie uroczyście otworzył zawody.

Szachiści rozegrali siedmiorundowy turniej szachów szybkich z tempem 15 minut dla zawodnika z późniejszym podziałem na trzy kategorie wiekowe: seniorzy, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12.

W tegorocznych zawodach dominowali zawodnicy Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego, którzy zdobyli aż sześć pucharów. W kategorii seniorów i całym turnieju zwyciężył Józef Flaziński (obrońca tytułu) przed Anną Flazińską i Radosławem Dudkiem – wszyscy z STSz, zdobyli po 5,5 pkt. w siedmiu partiach.

Wśród juniorów do lat 18 najlepszy był Jakub Żurawicki z Węgrowa, który zdobył 5 pkt., przed Gabrielem Stepaniukiem z Czeremchy i Pawłem Nasiłowskim (STSz) – obaj po 4 pkt.

W kategorii juniorów do lat 12 zwyciężył Mateusz Strus przed swym bratem Tadeuszem – obaj zdobyli po 4 pkt. Bracia Strus są uczniami salezjańskiej podstawówki. Trzeci wśród młodzików był Ksawery Popowski z węgrowskiego SRSDiM z 3 punktami.

Czołowa trójka w poszczególnych kategoriach została nagrodzona pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi , a pozostali zawodnicy dyplomami, nagrodami i upominkami. Nagrody zawodnikom wręczyli: zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski, dyrektor biura senatora W. Kraski Joanna Malinowska i ks. Krzysztof Domaraczeńko. Krzysztof Dąbrowski Dąbrowski wspólnie z Józefem Flazińskim zaprosili szachistów na jubileuszowe, piętnaste zawody w przyszłym roku.

(INFO/FOT. STSz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%